Dünya Haberleri

DÜNYA

  ‘Hollanda’nın bir parçası olduğumuzu göstermek istedik’

  AA
  15.06.2017 - 10:54 | Son Güncelleme:

  Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da, Milli Görüş teşkilatlarına bağlı Hollanda Üniversiteliler Birliği (SUN) tarafından organize edilen sokak iftarında ülkenin çeşitli bölgelerinden üniversiteliler bir araya geldi.

  AMSTERDAM’da, 150 üniversitelinin katılımıyla ilk kez nehir kenarında ‘birlik ve cömertlik’ teması altında düzenlenen iftar programı, Emir Kurban’ın okuduğu Kuran-ı Kerim’le açıldı. SUN Başkanı Ferhat Dursun, ‘streetiftar’ (sokak iftarı) adıyla düzenledikleri iftar için bu sene özellikle nehir kenarını seçtiklerini söyledi. Dursun, “Bizim artık Hollanda’nın bir parçası olduğumuzu göstermek istedik. Bugün burada yapacağımız iftara 200 üniversiteli genç başvuruda bulundu ama kapasitemiz yetmediği için sadece 150 üniversiteli gençle iftar yapacağız” dedi.
  Üniversiteli gençler, iftar sonrası nehrin kenarında sokağa serdikleri halı üzerinde topluca akşam namazını kıldılar. SUN, başvuru ücretlerinden elde edilen gelirle ‘streetiftar’ anısına ihtiyacı olan bir ülkede su kuyusu açtıracak.
  Etkinliğe misafir olarak katılan Ahmed Budak ise daha önce bir yardım kuruluşuyla gönüllü olarak gittiği Endonezya’daki hatıralarını anlattı.

  ‘Hollanda’nın bir parçası olduğumuzu göstermek istedik’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı