Hollandalı şirket 7 ilde alışveriş merkezi kuracak

A.A.
22 Ağustos 2006 - 10:59Son Güncelleme : 22 Ağustos 2006 - 11:26

Avrupa'nın en büyük bağımsız proje geliştirme ve yatırım şirketi olarak gösterilen Hollanda merkezli Multi Development ve Turkmall şirketi ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall şirketinin Türkiye'de 2010 yılına kadar 4-5 milyar Euro'luk yatırım yapmayı planladığı bildirildi.

Multi Turkmall üst yöneticisi (CEO) Levent Eyüboğlu, ülke çapında 8 alışveriş merkezi projesi sürdürdüklerini söyledi. İlkini İzmir'in Bornova ilçesindeki Forum Bornova ile açacakları alışveriş merkezleriyle Türkiye'ye bu alanda yeni bir konsept getireceklerini ifade eden Eyüboğlu, İzmir, Ankara, Mersin, Trabzon, İstanbul, Antalya ve Denizli'de de benzeri projelere başlandığını kaydetti.

Temelini 2005 yılının mayıs ayında attıkları Forum Bornova Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nin açılışını Ekim ayı başında yapacaklarını dile getiren Eyüboğlu, Mayıs 2006'da temelini attıkları Forum Mersin'i 2007 yılı sonunda tamamlayacaklarını belirtti. Forum Ankara ve temelini eylül ya da ekim ayında atmayı hedefledikleri Forum Trabzon ve Denizli'deki Forum Çamlık projelerinin de 2008 yılında tamamlanmasını planladıklarını dile getiren Eyüboğlu, Mayıs 2006'da temelini attıkları Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nin de 2009 yılı başında tamamlanmış olacağını kaydetti. Eyüboğlu, şöyle konuştu: “Şu an inşaatı süren ve temelini atacağımız 7 projenin tamamlanmasıyla Türkiye'de toplamda 2,5 milyar Euro'luk yatırım gerçekleştirmiş olacağız. Önümüzdeki dönemde, yani 2010 yılına kadar toplamda 4-5 milyar Euro'luk yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte ülke çapında 20 merkeze ulaşmayı planlıyoruz. Biz şu an Türk ekonomisine güvendiğimiz için bu yatırımları gerçekleştiriyoruz. Ve gelecekte de Türk ekonomisinin olumlu yönde gelişeceğini öngörüyor ve planlamalarımızı bu yönde yapıyoruz. Türkiye'nin gelişmekte olan bir ekonomi olması ve dinamik bir görüntü çizmesi nedeniyle yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisinin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini düşünüyoruz.”

Eyüboğlu, gelecek dönemde Antalya Dokuma Fabrikası projesi gibi kentsel dönüşüm projelerine de önem vereceklerini sözlerine ekledi.

FORUM BORNOVA

Şirketin İzmir'de kurduğu Forum Bornova alışveriş merkezinin 67 bin metrekarelik alanda bir alışveriş ve eğlence köyü şeklinde yapılanacağı bildirildi. Grubun diğer merkezlerine de örnek oluşturması planlanan merkezde toplam 130 mağazanın bulunacağı, nisan ayında açılan IKEA'nın yanı sıra Kipa mağazasının ve İspanyol giyim markası Zara'nın da büyük bir mağazayla merkezde yerini alacağı belirtildi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı