« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hollanda'dan İtalya'ya "olumsuz" yanıt

Hollanda Futbol Federasyonu, Roma Belediye Başkanı'nın Feyenoordlu taraftarların kentte yol açtığı zararın karşılanması için yaptığı özel maç önerisine olumsuz yanıt verdi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu (KNVB), Roma Belediye Başkanının geçen hafta oynanan UEFA Avrupa Ligi maçından önce Feyenoordlu taraftarların kentlerinde yol açtığı zararın karşılanması için iki ülke milli takımlarının özel maç yapma önerisine olumsuz yanıt verdi.

Roma'da meydana gelen olayları üzücü bulduklarını belirten KNVB sözcüsü Bas Ticheler, Hollanda yayın kuruluşu NOS televizyonuna yaptığı açıklamada, yaşananların tarafı olmadıklarını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi organizasyonunun KNVB şemsiyesi altında gerçekleşmediğini ve İtalya Futbol Federasyonu'ndan da bu yönde resmi bir teklif almadıklarını kaydeden Ticheler, "Doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir teklifin bize ulaşmasını da beklemiyorum. Biz bu olayda taraf değiliz, taraf olmadığımız bir konuda harekete geçmemiz tuhaf olur" diye konuştu.

'TARİHİ ESERLER ZARAR GÖRDÜ'

Roma Belediye Başkanı Ignazio Marino hafta içinde yaptığı açıklamada, Feyenoordlu taraftarların taşkınlıkları sonucu Roma'da meydana gelen hasarın karşılanması için İtalya ile Hollanda milli takımlarının Rotterdam'da özel maç yapmasını teklif etmişti.

Takımlarının UEFA Avrupa Ligi 2. turu ilk maçı için Roma'ya giden Hollandalı bir grup taraftarın kentin Campo dei Fiori ve Piazza di Spagna isimli meydanında çıkardıkları taşkınlıkta bazı tarihi eserler zarar görmüştü.

Park halindeki araçlara ve çevreye zarar vererek polisle çatışan taraftarlardan bazıları İtalyan polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler