Gündem Haberleri

  Hollanda'daki havaalanı faciasında ölen 2 Türkün cenazesi ailelerine verilmedi

  Hürriyet Haber
  31.10.2005 - 12:22 | Son Güncelleme:

  Hollanda'da Amsterdam Schiphol Havaalanı'nda sınır dışı edilecek yabancıların tutulduğu gözaltı merkezinde geçen hafta çıkan yangında ölen iki Türk vatandaşının cenazesi henüz ailelerine teslim edilmedi.

  Cenazelerin, yangınla ilgili sürdürülen soruşturma, araştırma ve teknik çalışmaların tamamlanmasından sonra ailelere teslim edileceği bildirildi. Yangında ölen iki Türk vatandaşının aileleriyle temasın sağlandığı ve bilgi verildiği kaydedildi.
  Schiphol Havaalanı'ndaki gözaltı merkezinde perşembe günü erken saatlerde çıkan yangında, Kemal Şahin (51) ve Mehmet Ava (41) adlı Türk vatandaşlarının da aralarında bulunduğu 11 kişi hayatını kaybetmişti. Kemal Şahin, iltica başvurusu kabul edilmediği, Mehmet Ava da ikamet izni bulunmadığı için sınır dışı edilmek üzere gözaltında tutuluyorlardı.

  Schiphol Havaalanı'nda sınır dışı edilmek üzere 350 dolayında yabancının tutulduğu gözaltı merkezindeki yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Görgü tanıkları ve ilkyardım ekiplerine göre, yangına gardiyanların geç müdahalesi ve kapıların otomatik açılamaması, can kaybına yol açtı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı