Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hollanda'da karikatürlerin internetten çekilmesi girişimi başlatıldı

  A.A.
  06 Şubat 2006 - 13:31Son Güncelleme : 06 Şubat 2006 - 13:31

  Hollanda'da, sağ görüşlü bir milletvekilinin kendi web sayfasına yerleştirdiği, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerin kaldırılması için girişim başlatıldı.

  Bazı Müslüman kişi ve kuruluşlar aracılığıyla başlatılan girişim kapsamında, karikatürleri internete koyan sağ görüşlü milletvekili Geert Wilders'in mümkün olduğunca çok kişi tarafından yazılı ya da sözlü olarak uyarılması istendi.
  Amsterdam, Lahey, Rotterdam ve Utrecht kentlerinde dağıtılan bazı bildirilerde ise Geert Wilders'in karikatürleri kaldırmadığı takdirde cezalandırılacağı ileri sürüldü.

  Türkiye ve Müslüman karşıtı tutumlarıyla tanınan ve parlamentoda kendi adına tek üye ile temsil edilen Geert Wilders, karikatürleri kendi web sayfasından çekmeyeceğini belirtti. Wilders, karikatürleri internete koymaktan pişmanlık duymadığını ve bunu isteyerek yaptığını söyledi. Milletvekili Wilders, bu arada iki gün içinde 40 ölüm tehdidi aldığını ileri sürdü.

  Geert Wilders, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri, bunları yayımlayan basın organıyla dayanışma iddiasıyla geçen çarşamba günü kendi web sayfasına koymuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı