« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hollanda'da iki Türk'e ödül

Hollanda;nın başkenti Amsterdam'a bağlı Nieuw-West Belediyesi tarafından verilen spora katkı ödüllerine bu yıl iki Türk layık görüldü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uzun yıllar Hollanda Futbol Federasyonu (KNVB) bünyesinde antrenörlük yapan Cengiz Öztaş ile amatör bir futbol kulübünün başkanı İsmail Karakaya, spora yaptıkları gönüllü katkılardan dolayı ödüllendirildi.

Nieuw-West Belediyesinde düzenlenen törende hediye çeklerini spordan sorumlu encümen azası Ronald Mauer'in elinden alan Öztaş ve Karakaya, Hollanda'da yaşayan Türk gençlerine sporu sevdirmeye çalıştıklarını belirterek, bu yöndeki gayretlerinin bundan sonra da devam edeceğini dile getirdi.

KNVB'ye bağlı görev yapan ilk diplomalı Türk kökenli antrenörlerden Öztaş, manevi değeri yüksek bu ödülü almanın gurur verici olduğunu söyledi.

Başta antrenörlük olmak üzere gözlemcilik, hakemlik ve spor eğitmenliği gibi farklı alanlarda toplam 37 sene KNVB'ye hizmet verdiğini belirten Öztaş, “Bu ödül sürpriz oldu benim için. Amacımız gençleri spora yönlendirmek. Yıllardır taşıdığımız bu hizmet bayrağını yeni gençlere devretmeyi istiyoruz” dedi.

Amsterdam'da daha çok Türk çocukların oynadığı bir futbol kulübünün başkanlığını yapan İsmail Karakaya ise 10 yıldır futbola gönüllü bir şekilde hizmet verdiğine değinerek, ödülün kendisini duygulandırdığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler