« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hollanda'da heyecan dorukta

18 takımın mücadele ettiği Hollanda 1.Ligi Eredivisie'de son lig maçları yarın oynanacak.

Fatih ÖZYAR/AMSETRDAM, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Yarinki son maçlarda gözler başkent Amsterdam'a çevrildi. Arena stadında saat 14:30'da başlayacak olan Ajax - FC Twente karşılaşması Hollanda şampiyonunu belirleyecek. Şampiyonluk için FC Twente'ye beraberlik yetiyor. Ajax'ın şampiyon olabilmesi için 3 puan şart.

ŞAMPİYONLUK MAÇI

Hollanda Şampiyonu yarın belirleniyor. 34'üncü hafta karşılaşmalarının yarın oynanacağı Hollanda'da tüm gözler başkent Amsterdam'a çevrildi. Amaterdam Arena stadında saat 14:30'da başlayacak olan Ajax - FC Twente karşılaşması Hollanda şampiyonunu belirleyecek. Şampiyonluk için bir puanın yeterli olacağı FC Twente, karşılaşmaya helikopterle gelecek. Trafikte sıkışıklık yaşanmaması için tercih edilen bu yöntem, karşılaşma sonrası içinde geçerli olacak.

ŞAMPİYONLUK İÇİN FC TWENTE'YE 1 PUAN, AJAX'A İSE 3 PUAN

Ajax'ın Hollanda Şampiyonu olabilmesi için 3 puan gerekiyor. Karşılaşmaya 3 puan parolası ile çıkacak olan Ajax, FC Twente'den Kupa Finali'nin rövanşını, Hollanda şampiyonu olarak almak istiyor. Haftalar önce 52 bin 656 biletin satıldığı karşılaşmayı Pieter Vink yönetecek.

ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI

Ajax, şampiyon olursa şampiyonluk kutlaması Museumplein meydanında yapılacak. Kutlamalara 25 bin kişinin katılması bekleniliyor. Hollanda'da ki şampiyonlu kutlamaları için başkent Amsetrdam başta olmak üzere Enschede kentinde de tüm hazırlıklar tamamlandı. Artık, Hollanda'da maç saati beklenmeye başlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler