Dünya Haberleri

  Hollanda'da asbest alarmı

  AA
  17.12.2014 - 15:40 | Son Güncelleme:

  Hollanda'nın Limburg eyaletine bağlı Roermond kentindeki bir yat limanında çıkan yangından sonra etrafa yayılan sağlığa zararlı asbest maddesinden dolayı yaklaşık 60 bin nüfuslu şehrin büyük bir bölümünün yaya ve araç ulaşımına kapatıldığı bildirildi.

  Roermond Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ulaşım yasağı getirilen bölgedeki işyerlerinin açılmasına geçici bir süre izin verilmediği belirtildi.

  Hollandada asbest alarmı

  Evlerinde kalan semt sakinlerine pencere ve kapılarını sıkıca kapatmaları uyarısında bulunuldu. Bölgede yaşayanların ancak güvenlik birimlerinin kontrolünde dışarı çıkabildikleri kaydedildi. Yetkililer, kent merkezine giden yolların kapatıldığını ve bazı okullarda eğitime bir süre ara verildiğini açıkladı.

  Hollandada asbest alarmı

  Roermond Belediye Başkanı Peter Cammaert, yangın sonrası ortaya çıkan asbestin temizlenmesi için başlatılan çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Cammaert, bu kapsamda acil bir yönetmelik yayımladıklarını ve söz konusu alanın boşaltıldığını söyledi.

  Hollandada asbest alarmı

  Yangının çıkış sebebi konusunda açıklama yapılmadı. Asbest temizleme çalışmalarının yarına kadar sürebileceği belirtiliyor.

  Hollandada asbest alarmı

  Hollandada asbest alarmı

  Hollandada asbest alarmı

  Etiketler: hollanda , Limburg
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı