KAYSERİ HABERLERİ

Hollanda Kayserililer Vakfı Melikgazi’de

IHA
07.10.2015 - 13:27Son Güncelleme : 07.10.2015 - 13:28

MELİKGAZİ

IHA

Hollanda Kayserililer Vakfı Başkanı Mevlüt Gürcü Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek Melikgazi Belediyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Hollanda Kayseriler Vakfı olarak çalışmaları ile ilgili bilgeler verdiler.
Hollanda Kayserililer Vakfı Başkanı Mevlüt Gürcü “Hollanda’da yaşayan Kayserililer olarak bir vakıf kurduk. Eğitim, ticaret, kültür çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile Kayserililer olarak bir araya gelerek birlik ve beraberlik oluşturuyoruz. Gurbette yaşamak zor. Bu zorluğu hemşerilerimiz ile bir araya gelerek bir nebze de olsa hasret gideriyoruz. Ancak daha da önemlisi eğitim alanında, ticaret alanında etkinlikler düzenliyor ve yardımcı oluyoruz. Avrupa Genelindeki tüm Kayserilileri bir araya getirmek istiyoruz. Kayseri kültür, edebiyat ve yemek kültürünü Hollanda’da tanıtma ve yaygınlaştırmak hedeflerimiz arasındadır. Kayseri’ye her gelişimizde Melikgazi’yi daha gelişmiş ve modern yapıları ile örnek teşkil eden bir yerleşim yeri olarak görüyoruz. Bundan dolayı Melikgazi Belediye Başkanımıza vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Yurtdışı işçileri önemsediklerini özellikle Kayserili olanlar için özel bir çalışma yapmak istediklerini ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’da ise yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Yurt dışında Kayserililerimi hemşerilerimizin ilimize yapmış olduğu ekonomik kalkınma ve destek göz ardı edilemez. Bugün birçok yerleşim alanında bu hemşerilerimizin yatırımları ekonomiye yön veriyor. Evleri ve tatil siteleri ile yaz aylarında köylerinde bir hareketlilik getiriyorlar. Şu anda Kayseri esnaf yurt dışı işçilerimizin yapmış olduğu alış verişler ile memnuniyetlerini bildirmektedirler. Amacımız Yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek olduğu kadar onların ekonomik birikimlerini Kayseri’de değerlendirmek ve buralara yatırım yapmalarını sağlamaktır”
Hollanda Kayserililer Vakfı ile her zaman diyalog ve dayanışmasında içerisinde çalışacaklarını bu ziyaret vesilesi ile Vakıf Üyelerine ve yönetimine teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yurtdışı işçilere yönelik yatırım öncelikle sanayi ve tarım kitapçığı ile Kayseri turizm ve gezi haritası hazırlayacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Hollanda Kayserililer Vakfı Melikgazi’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hollanda Kayserililer Vakfı Melikgazi’de haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı