Gündem Haberleri

  Hollanda’da öldürülen iş kadınının cenazesi Rize’ye getirildi

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  14.08.2009 - 09:18 | Son Güncelleme:

  Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren iş kadını 33 yaşındaki Arzu Erbaş Çakmakçı’nın cenazesi memleketi Rize’ye getirildi. Cenazeyi Trabzon Havalimanı'nda karşılayan baba Mustafa Erbaş, kızının tabuna sarılıp, “Ben seni böyle mi karşılayacaktım” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

  Amsterdam’da bıçaklanarak öldürülen Arzu Erbaş Çakmakçı’nın cenazesi Türk Hava Yolları’na (THY) ait tarifeli uçakla önce İstanbul’a, oradan da saat 01.15 sıralarında Trabzon Havalimanı'na getirildi. Eşi Hakkı Çakmakçı’nın da içinde bulunduğu uçakla getirilen Arzu Erbaş Çakmakçı’nın cenazesini, burada babası Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Erbaş ile ağabeyi Mehmet ve çok sayıda yakını karşıladı.

  /images/100/0x0/55eb2d7df018fbb8f8b05f68Gözyaşlarının sel olduğu havalanında Mustafa Erbaş, Arzu Erbaş Çakmakçı'nın cenazesi nakil aracına konurken üzerine kapanıp, “Ben seni böylemi karşılayacaktım” diyerek gözyaşı döktü. Cenaze daha sonra önlerinde Türk bayrağı ve siyah kurdele bulunan yaklaşık 30 araçlık konvoyla Rize’ye götürüldü.

  Bu arada Çamlıbel Mahallesi’ndeki cenaze evinin önüne Türk bayrağı asıldı. Cenazenin eve getirilişi sırasında ise yakınları gözyaşlarına boğuldu. Arzu Erbaş Çakmakçı’nın cenazesi Sahil Cami’nde kılınacak öğle namazının ardından Muradiye Beldesi’nde toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı