GeriFutbol Hollanda basınında PSV-F.Bahçe maçı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollanda basınında PSV-F.Bahçe maçı

Hollanda basınında PSV-F.Bahçe maçı
refid:7549345 ilişkili resim dosyası

Avrupa Şampiyonlar Ligi G grubunda dün akşam PSV Eindhoven ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 0–0 sona eren maça Hollanda basını geniş yer verdi.

Gazeteler, PSV'nin iyi bir futbol ortaya koyamadığını, kaderinin İstanbul'daki maça bağlı olduğunu, Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki maçı da kazanamadığı takdirde gruptan çıkmasının çok güç olduğu görüşünü öne çıkardılar. Gazeteler, Fenerbahçe'nin ise istediğini elde ettiğini kaydettiler.

'PSV YARIŞTA KALMAYI SÜRDÜRÜYOR'

Ülkenin en çok satan gazetesi De Telegraaf, “PSV yarışta kalmayı sürdürüyor” başlığıyla verdiği haberde, maç sonucunun, PSV için bir üst gruba yükselebilmek açısından büyük bir soru işareti oluşturduğunu belirterek, “Bir puan kazanç mı ? yoksa iki puan kayıp mı ?” diye sordu.

Alınan bir puan ile PSV'nin grupta üçüncü sıraya düştüğünü anımsatan gazete, Ronald Koeman'ın işinin iyice zorlaştığını, PSV'nin İstanbul'da kazanamadığı takdirde, arka arkaya dördüncü kez Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansının iyice tehlikeye gireceğini kaydetti.

'PSV'NİN BULUNDUĞU YER GÜVENLİ DEĞİL'

De Trouw Gazetesi de, “PSV'nin bulunduğu yer güvenli değil” başlığıyla duyurduğu haberinde, PSV'nin dün akşamki maçta, savunmada taktik açıdan başarılı olduğunu, aynı başarıyı ileri uçta gösteremediğini yazdı. PSV'nin Fenerbahçe karşısında çok zor durumlarda kaldığını, özellikle Deivid'in oyundan atılmasından sonra da PSV'nin güçsüzlüğünün sürdüğünü aktaran gazete, İstanbul'da Fenerbahçe'nin daha güçlü olacağı dikkate alındığında işinin ne kadar zor olduğunun görüleceğini kaydetti.

'PSV'NİN BUNDAN SONRA İŞİ ÇOK ZOR'

De Volkskrant Gazetesi de maç sonucunu, “PSV'nin bundan sonra işi çok zor” başlığıyla duyurdu. PSV'nin kötü oynadığını belirten Gazete, maç boyunca iki net pozisyon dışında bir varlık gösteremediğini yazdı.

PSV'nin gruptan çıkma şansının büyük ölçüde iki hafta sonra İstanbul'da yapılacak maçta belli olacağını savunan Gazete, “Fenerbahçe İstanbul'da daha atak ve cesaretli oynayacağı için PSV'nin işi çok zor görünüyor. Üstelik dün akşamki oyunu ile hiç de başarılı değildi” yorumunu yaptı. Gazete, İstanbul'da PSV için görünen tek şansın, Lugano ve Deivid'in oynayamayacak olmasını gösterdi.

'PSV'Yİ ÇOK AĞIR BİR GÖREV BEKLİYOR'

Algemeen Dagblad Gazetesi de, diğer gazetelerle hemen hemen aynı başlığı kullanarak, “PSV'yi çok ağır bir görev bekliyor” görüşünü öne çıkardı. Gazeteye göre, PSV'nin sol bekte Mike Zonneveld'i oynatmaması büyük sürprizdi. PSV oyuna çok konsantre olduğu için başlarda saldırgan oynadı ve maçı ısrarla kazanmak istedi, ancak başarılı olamadı. PSV'nin dün akşam aldığı bu sonuçla gruptan çıkma şansını zora soktuğunu yazan gazete, “PSV ikinci tura yükselmek istiyorsa kasım ayına üç puanla başlamak zorunda” ifadesini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle