Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hollanda basını çıldırdı!

  Hürriyet Haber
  13 Mart 2017 - 10:55Son Güncelleme : 13 Mart 2017 - 13:25

  Hollanda'da yayınlanan gazeteler, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'na yönelik kabul edilemez tavrın ardından yaşanan diplomatik krizi bugün kışkırtıcı başlıklarla ele aldı.

  Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrı üzerine yaşanan gerilim Hollanda medyasında geniş yer buldu.

  Hollanda'nın tüm diplomatik teamüllere ve insan haklarına aykırı uygulamalarını neredeyse onaylar başlıklarla gördü.

  De Telegraaf gazetesi: Türklerin öfkesi artıyor
  Hollanda'nın en yüksek tirajlı günlük gazetesi olan De Telegraaf'ın internet sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hollanda'yı “yeniden" sert bir şekilde eleştirdiği ve “Lahey'in önümüzdeki parlamento seçimlerini Ankara ile olan ilişkilerine tercih etmesi halinde Hollanda'nın bunun faturasını ödeyeceğini" söylediği yer aldı. Site haberi “Türklerin öfkesi artıyor" başlığıyla verildi.

  Türk vatandaşlarına Hollandada skandal müdahaleTürk vatandaşlarına Hollanda'da skandal müdahale

  De Volksrant: Çarpışmak üzereyiz
  De Volksrant isimli gazete ise “Direksiyon kıramayız çarpışmak üzereyiz" başlıklı haber yorumunda, Hollanda Başbakanı Rutte'nin “patronu olduğu ülkede boyun eğen adam olmak istemediği ve diplomatik zarar ile yaptırım savaşını, sonra bakarız düşüncesiyle şimdilik kabullendiği" değerlendirmesi yapıldı.

  Algemeen Dagblad: Türkiye özür istiyor
  Başbakan Binali Yıldırım'ın fotoğrafıyla verilen manşet haberde “Türkiye özür istiyor ve yaptırımlarla tehdit ediyor" başlığı kullanıldı. Gazetenin internet üzerinden yaptığı ankette okurlarına “Hollanda'nın Türkiye'ye dişini göstermesi iyi" şeklindeki görüşe yüzde 92'lik grup “Katılıyorum" yanıtını verdi.

  Bakan Schengen ülkelerine de giremeyecek iddiasına yanıt geldi: Engelleyemezler'Bakan Schengen ülkelerine de giremeyecek' iddiasına yanıt geldi: Engelleyemezler

  Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiyenin özür talebini reddetti: Deli misinHollanda Başbakanı Rutte, Türkiye'nin özür talebini reddetti: Deli misin?

   

   

  Etiketler: Hollanda , Basın , Türkiye
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı