Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Holiganlara ceza yağdı

Samsun İl Spor Güvenlik Kurulu, çeşitli müsabakalarda spor tesislerine zarar veren, çirkin tezahüratta bulunan, müsabaka alanına izinsiz giren 8 kişiyi cezalandırdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Samsun İl Spor Güvenlik Kurulu, spor müsabakalarının huzur ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi amacıyla alınacak önlemleri görüşmek üzere Vali Yardımcısı Hasan Özhan başkanlığında toplandı. Toplantıda, 14 Şubatta Samsunspor-Kartalspor arasında oynanacak Bank Asya 1. Lig karşılaşması, 17 Şubatta Samsun Basketbol Kulübü-Ceyhan Belediyesi arasında oynanacak TKBL karşılaşması, 26 Şubatta oynanacak Samsun Basketbol Kulübü-Alanya Belediyesi TKBL karşılaşmasıyla ilgili alınacak önlemler değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca, 2010-2011 futbol sezonunun ilk ve ikinci yarısında 8 kişi hakkında idari işlem yapılması konusu da değerlendirildi.

Kurul, bu kişilerden ikisini müsabaka alanına zarar vermek suçundan 6 ay spor müsabakalarını seyirden men ve bin 145'er lira cezaya çarptırdı.

Çirkin tezahüratta bulunan iki kişiye bin 233'er lira ceza veren Kurul, müsabaka alanına yabancı madde atan 2 kişiye bin 849'ar lira ve 6 ay spor müsabakaları seyrinden men, müsabaka alanına zarar veren bir kişiye de 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men ve 2 bin 466 lira, müsabaka alanına izinsiz giren bir kişiye de bin 233 lira ceza verilmesini kararlaştırdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz