« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hodri meydan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Amockachi olayı tam bir yılan hikayesine döndü. ‘‘Futbol hayatı sona erdi... Hayır ermedi... Bu hafta oynayacak... Gelecek hafta oynayacak...’’ Her kafadan bir ses çıkıyor. Beşiktaşlı taraftar sabırsızlıkla bekliyor. Amokachi yaklaşık üç ay önce Dünya Kupası'nda sakatlandı. Bu adam Beşiktaş'ın futbolcusu. Beşiktaş umursamadı. Amokachi tek başına Fransa'da ameliyat oldu. Uzunca bir süre orada tek başına kaldı. Sonra binbir rica minnetle lütfen İstanbul'a geldi. Bu ne biçim iş böyle. Bu ne biçim yönetim böyle. Bir kulüp futbolcusuna sahip çıkmaz mı?

<ı>AMOKACHİ BİLMECESİ

Yapılacak iş neydi? Hemen Fransa'ya gidilecek, Amerika'da, Fransa'da, Almanya'da, herhangi bir ülkede en ünlü bir doktora ameliyat ettirilecek. Sonra, kolundan tutup İstanbul'a getirilecek ve gerekli rehabilitasyon çalışmaları uzman kişiler tarafından bizzat yaptırılacak. Bizim yönetim bunların hiçbirini yapmadığı gibi, şu anda Amokachi'nin durumu tam olarak nedir, ne değildir, bunu bile bilmiyor. Pes doğrusu!

<ı>SELLAMİ VE OHEN

Defalarca yazdım, Seba'nın yüzüne karşı kaç kez söyledim, ‘‘Teknik direktörü transferde tek başına bırakmayın.’’ Sen söyle, sen işit. İşte Sellami, işte Ohen. Yine yanılgı, yine fiyasko. Ben, ‘‘Sellami ve Ohen’’ dediğim zaman yöneticiler bana, ‘‘Çok ucuza aldık’’ diyor. Duyduk duymadık demeyin, bu iki futbolcunun fiyatı 6 milyon dolarcıkmış. Yani, 1 trilyon 600 milyar TL. Sokağa atılan paraya bakın siz! Paranın yanısıra kaybolan umutlar, kahrolan Beşiktaşlılar. Ohen bir tank, bir gülle, kıpırdamıyor mübarek. Sellami gibi de Türkiye'de onlarca futbolcu var.

<ı>SUÇLU YÖNETİM

Beşiktaş'ın en zengin bölgesi orta alan. Burada Mehmet, Ayhan, Del Solar, Tayfur, Ertuğrul, Yasin, Hikmet var. İki yıldır iki kanat inim inim inlerken Toshack üç kişinin oynayacağı ve kadroda 7 oyuncunun bulunduğu orta alanın göbeğine bir de Sellami'yi aldı. Acaba neden aldı? Bu soruyu yönetim Toshack'a soracak. Tabii sorabilirse. ‘‘Sorabilirse’’ diyorum, çünkü gayet iyi biliyorum, yönetim Toshack'tan korkuyor.

Bu arada yönetim kendisini kurtarmak için ne diyor? ‘‘Transferi Toshack yaptı. Kendisi sorumludur.’’ Yok beyler, kimseyi kandıramazsınız, kazın ayağı hiç de öyle değil. Asıl sorumlu sizsiniz. Toshack'a bu yetkiyi verdiğiniz için en az onun kadar sizler de suçlusunuz. Dünyanın neresinde, hangi takım araştırma yapmadan oyuncu transfer eder ve teknik direktörüne transfer için böylesine sınırsız yetki verir. Görülmüş şey mi bu.

<ı>BAŞKA REÇETE YOK

Olanlar oldu. Trilyonlar ve umutlar çöp kutusuna gitti. Peki şimdi yapılacak bir şey yok mu? Var ama bu yönetim yapamaz. Ben yine de yazayım. Amokachi'nin sakatlığı üç günde kesin belirlenir, oynayamayacaksa postalanır. Sellami de hemen satılır. Bu iki oyuncunun yerine iki kanada yurtdışından iki oyuncu alınır. Ohen'e en fazla dört-beş maç daha tolerans tanınır, yine kıpırdamıyorsa bu oyuncuya da ‘‘Güle güle’’ denilir. Yerine bir başka yabancı oyuncu daha alınır. Evet, eğer başarı isteniyorsa bunun dışında başka reçete yok. Ben bir kez daha iddia ediyorum, bu yönetim bu operasyonu gerçekleştiremez. Haa, ‘‘Gerçekleştiririz’’ diyorlarsa o zaman hodri meydan. Haydi bakalım, görelim.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler