ANKARA HABERLERİ

Hocaya anma konseri

Haşim KILIÇ
29.02.2016 - 14:45Son Güncelleme :

2010 yılında vefat eden Prof.Dr. İhsan Doğramacı, ölümünün altıncı yılında Bilkent Üniversitesi Senfoni Orkestrası konseriyle anıldı.

Haşim KILIÇ

Bilkent Üniversitesi Senfoni Orkestrası, şef Gürer Aykal yönetiminde Prof.Dr. İhsan Doğramacı anısına konser verdi. Orkestraya kemanda Toğrul Ganiyev eşlik etti. Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşen konseri, Doğramacı ailesi üyeleri ve çok sayıda seçkin davetli dinledi. İhsan Doğramacı’nın oğlu Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Doğramacı ve Bilkent Üniversitesi Rektörü Abdullah Atalar, gecenin ev sahipliği yaptı. Ali Doğramacı, konukları kapıda karşılarken konser programı dağıttı. Konseri izleyenler arasında İhsan Doğramacı’nın kızı Şermin Savaşçı, İsmet İnönü’nün Kızı ve İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan gibi isimler yer aldı. Orkestra, D. Shostakovich’in Keman Konçertosu’nu ve L.van Beethoven’in Senfoni No.1, Do majör, Op.21 eserini seslendirdi. Konser, dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hocaya anma konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocaya anma konseri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı