Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hocamızın verdiği kararları eleştirmem mümkün değil"

Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanı Alex De Souza, kendisi ile ilgili çıkan haberlere, FB TV'ye yaptığı açıklamayla cevap verdi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Alex de Souza, teknik direktör Aykut Kocaman'ın kendisi ile ilgili verdiği kararlara her zaman saygı duyacağını belirterek; "Hocamızın verdiği kararlar hakkında ne yorum yapmam, ne de bu konuda herhangi bir eleştiride bulunmam mümkün değildir" dedi.

ALEX'TEN ŞOK SÖZLER

Alex, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
"Son zamanlarda hocamızın kararları üzerine yapılan ve benim yaptığım söylenen yorumlar hakkında bir şeyler söylemek istiyorum.

Herkes benim açımdan net olarak şunu bilsin ki; hiçbir şekilde benim hocamızın verdiği kararlar hakkında ne yorum yapmam, ne de bu konuda herhangi bir eleştiride bulunmam mümkün değildir. Hocamızın her türlü kararına sonuna kadar saygı duymakla birlikte; bununla ilgili yorum yapma hakkı da bende değildir. Bu yüzden kamuoyunu aydınlatmak adına da ben de bunları söylemek istiyorum.

Ayrıca Twitter ya da sosyal medya üzerinden mesaj göndermek gibi bir özelliğim kesinlikle yok, Aykut Hocamızla yaptığımız bir görüşme oldu.

Vaslui maçından önce, bu görüşmede birbirimize tüm düşüncelerimizi medeni bir şekilde aktardık. Ayrıca internet ya da Twitter üzerinden ya da internet üzerinden birbirimize mesaj göndermek ihtiyacımız yok. Çünkü gün be gün burada birbirimizin yüzüne bakan insanlarız. Bir şey söyleme ihtiyacımız olduğunda da bunu Romanya'da yaptığımız gibi karşılıklı, yüzyüze oturur konuşarak yaparız. İnsanlar şunu net olarak bilmelidir ki; burada önemli olan Alex ya da başka isimler degil, önemli olan tek bir isim altında toplanmamızdır ve o da "Fenerbahçedir"

Buradaki tüm çalışmalar, bütün yapılanlar Fenerbahçe için yapılır. Taraftarımız bize destek veriyor ve biz de bu destek olduğu sürece takımımız için çalışmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz."

Alex'in tweeti hakkında usta isimlerin yorumları
 

ERMAN TOROĞLU: Alex bu. Ya oynatacaksın ya da göndereceksin. Kulübede oturtamazsın.

 

ALİ ŞEN: Doğru değil böyle bir şey yazması. Büyük takımların zaman zaman her maçın kaderini belirleyen büyük futbolcuları olur. Bu oyuncular da orada uzun yıllar oynarsa o takımda futbol stili de taktiği de o futbolcuya göre uygulanır. Biz de Lefter'ler Can'lar döneminde de hatta benim başkanlık dönemimde de (Oğuz – Aykut zamanı) hep olmuştur. Sonra bir gün gelir teknik direktör o takımda iz bırakmış büyük yıldızın yavaş yavaş emekliye gitmesi gerektiğini düşünür. İşte en tehlikeli nokta da bu noktadır.  O ünlü futbolcu yedeğe kalırsa isyan eder ve işler kötü giderse tribünlerden büyük destek görür. Bu hep böyledir. Bu dünyada da böyledir. Alex Türkiye'ye gelen büyük yabancı futbolcudur. Alex'in yerine oynayan Cristian esasında kendi yerinde olmalıydı. Yani Mehmet’in yerinde. Alex takımda olmalıydı. Bu konularda Alex'le hem fikirim takımın teknik direktörü ve kulüp başkanlı ile idare etmiştir. Bunun için Alex ona uzun yıllar saygı duyulan Fenerbahçe'de tribünlerle antrenör arasında problem olmamalıdır. Bu sezon bizim için en büyük tehlike bu konu olmaya devam edecektir. Alex'e yakışan Fenerbahçe'nin menfaatlerini düşünmesidir.

 

İLKER YASİN: Aykut Kocaman'la Alex arasındaki bu tür düşünce farklılıkları geçen yıldan beri var. Bu takımın teknik direktörü Aykut Kocaman'sa bu kararı doğru olabilir. Aykut, Alex'i oynatmayarak doğruyu yaptı ama bunu İstanbul'da yapabileceğini sanmıyorum. Alex ne yaparsa yapsın fiziği düşük bir oyuncu. Alex ne Messi ne de Ronaldo’dur...

 

ALTAN TANRIKULU: Alex'in biraz daha anlayışlı olması lazım. Çok değerli bir oyuncu. Bazı maçlarda yedek kalabilir. İlk 11'de başlayacağı çok maç olacak. Önemli olan Fenerbahçe'nin başarısıysa tüm taraftarların bu yönde değerlendirmesi gerekmektedir.

 

SELÇUK YULA: Eğer böyle bir şey dediyse çok büyük bir yanlış. Alex'in ne kadar düzgün bir adam olduğunu biliyoruz. Eğer yaptıysa çok büyük yanlışlık. Alex bu dediklerini kabul ederse benim söyleyeceğim şeyler çok daha ağır olur.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz