TRABZON HABERLERİ

Hocalı Katliamı'nın 24. yılı

AA / Tuncay Bekar
28.02.2016 - 14:44Son Güncelleme :

- Trabzon'da toplanan bir grup, Karabağ'ın işgali ve Hocalı Katliamı'nı kınadı

AA / Tuncay Bekar

TRABZON (AA) - Trabzon'da toplanan bir grup, Karabağ'ın işgalini ve Hocalı Katliamı'nı kınadı.

Meydan Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen Türk ve Azeriler, "Bir millet tek devlet", "Ne Amerika, Ne Rusya Ne Çin, Herşey Türklük için", "Ey Türk Hocalı'yı unutma" yazılı döviz ve pankartlar açıp ellerinde Türk ve Azeri bayrakları taşıdı.

Ötügen Dergisi Trabzon Temsilcisi Mustafa Furkan Nur, burada grup adına okuduğu basın açıklamasında, Karabağ'ın işgalinin 24. yılı olduğunu ifade ederek, 24 yıl önce Şubat 1992'de arkasına bütün Türk düşmanlarını almış Ermeniler'in medeni geçinen tüm dünyanın önünde Karabağ'ı adım adım işgal ederek Hocalı'ya saldırıp bir gecede kadın, çocuk, yaşlı demeden Azerbaycanlı 613 vatandaşı şehit ettiğini söyledi.

Sadece bir gecede yurtlarından sürgün edilip yollara düşen Azerilerin acımasız soykırıma maruz kalmasını kınadıklarını belirten Nur, "Kasaba tamamen yok edilmiştir. Giriş çıkışları kapatılan Hocalı üç yönden kuşatılmış, helikopter ve ağır silahlarla bombalanmış ve köye girilerek kadın, çocuk, yaşlı, sivil ayrımı yapılmaksızın katliam yapılmıştır. Bugün medeniyetten bahseden dünya, söz konusu Türklük olunca görmezden gelerek bu cinayetlere ortak olmuştur" dedi.

Nur, Müslümanlık ile geçinen İran'ın da Ermeniler'e destek verdiğini savunarak, Ermeniler Karabağ'dan çıkmadıkça barışı ve hiçbir anlaşmanın kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Hocalı Katliamı'nın 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı Katliamı'nın 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı