KARABÜK HABERLERİ

Hocalı katliamının 24. yılı

AA / Ahmet Özler
26.02.2016 - 16:56Son Güncelleme :

- Katliamın kurbanları Karabük'te düzenlenen törenle anıldı

AA / Ahmet Özler

KARABÜK (AA) - Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında 24 yıl önce Ermeni askerlerince gerçekleştirilen katliamın kurbanları Karabük'te anıldı.

Kemal Güneş Caddesi'nde düzenlenen anma etkinliğine, sivil toplum kuruluşu üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılar adına konuşan bir derginin Karabük İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Gökdemir, törende yaptığı konuşmada, soykırımın nasıl yaşandığını anlattı.

Bir daha böyle soykırıma asla izin vermeyeceklerini belirten Gökdemir, "26 Şubat 1992 yılında Ermenistan ordusu sivil, kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan 613 kişiyi en ağır işkenceler uygulayarak soykırıma tabi tutmuştur. Hocalı’yı unutmamalıyız. Tek devlet tek millet olacağız. Bir daha Türklere bu zulmü kimse yaşatamayacak" diye konuştu.

Grup, daha sonra çeşitli sloganlar atarak olaysız dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Hocalı katliamının 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı katliamının 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı