ÇANAKKALE HABERLERİ

Hocalı katliamının 24. yılı

AA / Fehmi Şenyiğit
26.02.2016 - 12:49Son Güncelleme :

- AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Aydoğan:- "Hocalı'da zulme maruz kalan Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını, Anadolu halkı yüreğinde hissetmiştir"

AA / Fehmi Şenyiğit

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan, "Hocalı'da zulme maruz kalan Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını, Anadolu halkı yüreğinde hissetmiştir" dedi.

Aydoğan, Hocalı katliamının 24. yılı dolayısıyla parti binasında düzenlediği basın toplantısında, söz konusu katliamın 21. yüzyılın eşiğinde dünyanın gözleri önünde, kadın, çocuk, yaşlı ayrımı yapılmadan eşine az rastlanır olaylardan birisi olduğunu söyledi.

Azerbaycan'ın kendileri için sadece devletlerden bir devlet, Azerbaycanlıların da milletlerden bir millet olmadığını ifade eden Aydoğan, şöyle konuştu:

"Biz aynı dili konuşan, aynı inanca mensup, ortak bir tarihi geçmişi paylaşan, sözde değil, özde kardeş iki milletiz. Hocalı'da zulme maruz kalan Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını, Anadolu halkı yüreğinde hissetmiştir. Bu katliamın failleri gerekli cezayı almadığı sürece tazeliğini korumaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti bugüne kadar 'bir ananın iki oğlu' olarak ilişkilerini sürdürmüştür, bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Hocalı katliamının 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı katliamının 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı