DÜZCE HABERLERİ

Hocalı katliamının 24. yılı

AA / Tayyip Hoşbaş
26.02.2016 - 12:22Son Güncelleme :
AA / Tayyip Hoşbaş

DÜZCE (AA) - AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Güler Güneş, "Şu an Türkmen Dağı'nda yaşananlar ne ise 24 yıl önce Hocalı’da yaşananlar da odur" dedi.
Güneş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Hocalı katliamında 613 cana kıyıldığını belirterek, bu katliamın batılı ülkeler tarafından görmezden gelindiğini söyledi.
"O kara gecede çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 613 cana kıyıldı" diyen Güneş, "Bu insanlık suçunun uluslararası arenada yankı bulamaması, ayrıca kınanması gereken bir durumdur. Yine aynı çevrelerin ülkemizde ve yakın coğrafyamızda yaşanan katliamlara karşı da umursamaz ve ikiyüzlü tutumları bizlere seneler sonrasında da hiçbir şeyin ahlaki ve hukuki manada değişmemiş olduğunu göstermektedir" ifadesini kullandı.
Güneş, Türkmen Dağı'nda yaşananların Hocalı'da yaşananlarla aynı olduğunu vurgulayarak, "Şu an Türkmen Dağı'nda yaşananlar ne ise 24 yıl önce Hocalı’da yaşananlar da odur. Bugün haince ve kalleşçe bomba yüklü araçlarla, asker, sivil, kadın, çocuk demeden insanları katleden zihniyetle, Hocalı'da ki zihniyet birebir aynıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Hocalı katliamının 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı katliamının 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı