KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Hocalı Katliamı'nın 24. yılı

AA / İsmail Hakkı Demir
25.02.2016 - 17:46Son Güncelleme :

- Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek: "20. yüzyılın insanlık dışı en vahşi katliamı Ermeniler tarafından Hocalı'da gerçekleştirildi"

Hocalı Katliamının 24. yılı
AA / İsmail Hakkı Demir

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 20. yüzyılın insanlık dışı en vahşi katliamının Ermeniler tarafından Hocalı'da gerçekleştirildiğini bildirdi.

Mahçiçek, Hocalı katliamının 24. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletini soykırımla itham edenlerin dönüp kendi mazisine bakması gerektiğini belirtti.

Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İnsanlık tarihinin en kara günlerinden birinin yıl dönümünü yaşıyoruz. Hatırlanacağı gibi 26 Şubat 1992'de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında 106'sı kadın, 63'ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azeri kardeşimiz Ermeni çetelerince katledildi. 20. yüzyılın insanlık dışı en vahşi katliamı Ermeniler tarafından Hocalı'da gerçekleştirildi. Tüm dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu katliamda, çocuklar ve kadınlar insan havsalasının almayacağı türlü işkencelerden geçirilerek hunharca öldürüldü. İşte o nedenledir ki 'Hocalı' dendiğinde, içimiz burkulur, boğazımız düğümlenir ve gözlerimiz yaşarır. Dolayısıyla bugün bizleri soykırımla itham edenler, önce kendi kanlı mazilerine bakmalı ve de hiç uzağa gitmeden Hocalı'yı hatırlamalıdır."

Dün Hocalı'da gerçekleştirilen katliamların bugün Suriye'de devam ettirildiğini aktaran Mahçiçek, o gün Ermeni çetelerini Azerilere saldırtan Ruslar'ın, bugün de katil Esed ile birlikte Suriye'de beraber hareket ettiğini kaydetti.

Tarihin tüm bu olup bitenleri kaydedeceğini bildiren Mahçiçek, "İnsanlık, mazlumun yanında yer alan bizleri de, zalimin yanında yer alan Rusları da hak ettiği şekilde anacaktır. Ayrıca yine Rusların, Ermenilere silah yardımı yapmaya hazırlandığını öğrendiğimiz şu günlerde, millet olarak Azeri kardeşlerimizin yanında olduğumuzun herkesçe bilinmesini istiyoruz. Bu vesileyle Hocalı katliamında hayatını kaybeden Azeri kardeşlerimizi, soydaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Hocalı Katliamı'nın 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı Katliamı'nın 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı