KARS HABERLERİ

Hocalı Katliamının 24. yıl dönümü

AA / Ercüment Daşdelen
26.02.2016 - 15:44Son Güncelleme :
Hocalı Katliamının 24. yıl dönümü
AA / Ercüment Daşdelen

KARS (AA) - Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Hocalı Katliamının 24. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaçanta, mesajında, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinin Hocalı kasabasında 24 yıl önce sahnelenen Ermeni vahşetinin, 21'nci asrın en büyük facia ve felaketlerinden birisi olarak tarihe geçtiğini belirtti.

Dönemin Rus zihniyetinin, bu kıyımın gerçekleşmesinde önemli oranda payı, katkısı ve müdahalesi olduğunun bugün daha da netleştiğini ifade eden Karaçanta, şunları kaydetti:

"Bugün kardeş Azerbaycan topraklarının yaklaşık beşte birini işgali altında bulunduran Ermenistan saldırgan ve tahrik gücü yüksek politikalarını sürdürmektedir. Türkiye'nin toprak bütünlüğünü sorgulama cüreti gösteren ve her fırsatta düşmanlık duygularını sergilemekten kaçınmayan Erivan yönetiminin, yıllardan beri Azerbaycanlı kardeşlerimize büyük eziyetler yaptığı da bir hakikattir. Türkiye ile Azerbaycan arasında sarsılmaz temellere dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin ve işbirliğinin 'tek millet-iki devlet' anlayışına uygun olarak ebediyete kadar gelişerek süreceğine yürekten inanıyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Hocalı Katliamının 24. yıl dönümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı Katliamının 24. yıl dönümü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı