Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hocalar hep ister

Gerets’in yeni futbolcu talep etmesinin normal olduğunu belirten Canaydın, "Her teknik adam transfer ister. 10 tane oyuncu alsanız, başka yok mu, der. Bakın işte örnek Tigana. Halen yeni oyuncular istiyor" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
BU sezon kadrosunu Okan Buruk, Tolga Seyhan ve Arjantinli Carrusca ile güçlendiren Galatasaray’da, başka transfer yapılmayacağı hemen hemen kesinleşti. Yabancı bir ön libero isteyen teknik direktör Erik Gerets, bu talebini önceki gün bir araya geldiği yöneticilere tekrar iletti. Gerets, "Ben tüm futbolcularıma güveniyorum. Ancak Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak istiyorsak, ön liberoda Mehmet Güven’den daha tecrübeli bir isme ihtiyacımız var" dedi. Ancak, yöneticiler, "Transfere gerek yok" cevabını verdi.

Kadromuz yeterli

Transfer konusunda daha önce Gerets’le aynı görüşü savunan kulüp başkanı Özhan Canaydın da artık yeni futbolcuya ihtiyaçları olmadığını düşünüyor. Gerets’in, yaptığı iş gereği transfer istemesinin doğal olduğunu belirten Canaydın, "Her teknik adam transfer ister. 10 tane oyuncu alsanız onbirinciyi de ister. Nerede, başka yok mu, der. Bakın işte örnek Tigana. Halen yeni oyuncular istiyor. Bizim zaten iyi bir kadromuz vardı.

Bunu Carrusca, Okan ve Tolga gibi yetenekli oyuncularla güçlendirdik. Galatasaray’ın mevcut kadrosu hedeflerimizi ulaşacak güçtedir.
Bana göre gençlerimizinde katılımıyla hem Türkiye Ligi’nde hemde Avrupa’da başarılı olabiliriz. Yeni oyuncu alınamazsa başarılı olamayız diye bir kural da yok. Transfer yapınca başarılı olacağımızın garantisini kimse veremez" diye konuştu. Özhan Canaydın, her şeye rağmen oyuncu arayışlarının sürdüğünü, şartlarına uygun isim bulmaları halinde transfer edeceklerine sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler