Hobisini halka açacak süt ve besi için 11.1 milyon lira toplayacak

Hürriyet Haber
06.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker, hobi için kurduğu Yaprak Süt ve Besi Çiftlik A.Ş’yi halka açıyor.

17 yıl önce kurduğu şirketini, 1998’de A.Ş’ye çeviren Göker, hisselerinin yüzde 26.05’ini halka arz edecek. 11.1 milyon liralık gelir elde edecek olan şirket, bu kaynağı daha büyük ve verimli çiftlikler kurmak için kullanacak.
Aracı, Ziraat Yatırım
Yaprak Süt ve Besi Çiftliği şirketinin halka arzında hisseler 9-10 Mayıs tarihlerinde 6 TL fiyatla İMKB’de sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemiyle halka açılacak. Sermaye artırımıyla 1.1 milyon TL, ortak satışı 750 bin TL olmak üzere 1 milyon 850 bin TL nominal bedelli ortaklık hissesinin satılacağı halka arz, Ziraat Yatırım Menkul Kıymetler tarafından gerçekleştirilecek.
Sektöründe ilk şirket
Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası eski başkanlarından Muharrem Karslı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ın katılımıyla yapılan halka arz toplantısında konuşan Göker, hobi olarak başladıkları çiftçiliği profesyonel olarak devam ettirdiklerini söyledi. Göker, şunları söyledi: “İMKB’de işlem görecek olan ilk süt hayvancılığı şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. Elde edeceğimiz gelirle 1 milyon metrekare yeni arazi alımı hedefliyoruz. 57 bin 750 metrekarelik modern tesislerimizde günde 16 bin 800 kilogram çiğ süt üretiyor. En büyük müşterimiz Danone.”
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı