« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hoag: Finalde daha iyi oynamamız lazım

Voleybolda GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası'nda finale yükselen Arkas Spor'un antrenörü Glenn Hoag, “Finalde daha iyi odaklanmamız ve daha iyi oynamamız lazım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hoag, yarı final maçında Avusturya temsilcisi Posojilnica Aich/Dob'a karşı farklarının serviste ortaya çıktığını, rakiplerine karşı çok fazla baskı uyguladıklarını belirtti.

Rakiplerinin iyi manşet karşılayamadığını ifade eden Hoag, şöyle konuştu:
“İlk maçtan çok daha iyi blok yaptık. Maçı 3-0 kazandıktan sonra oyuncuların performansının düşme ihtimalinden dolayı biraz endişem vardı. Ancak oyuncular çok konsantre şekilde altın seti kazanmayı bildi. Şimdi iki ayaklı final maçımız var. Muhtemelen İtalyan takımıyla eşleşeceğiz. Bu tarz takımlara karşı daha iyi odaklanmak ve çok daha iyi oynamak lazım. Dünkü karşılaşmada bazı şeyleri iyi yaptık ancak finalde bütün görevlerimizi iyi yapmamız lazım.”
Hoag, kupada yarı final ve final maçlarının iki maç üzerinden oynandığını ancak dörtlü finalin her zaman oyuncular ve izleyiciler için daha eğlenceli olduğunu söyledi.

Bu sene üst düzey maçlar oynadıklarını ve 2 kez altın setle bir üst tura çıktıklarını hatırlatan Hoag, “Bu tür baskılı müsabakalar bize kupa ve ligde avantaj sağlayacaktır” dedi.

Mezsaroz ile sakatlığı geçen Ahmet'in süre alamamasına ilişkin olarak Hoag, “Her ikisi için de zor bir durum. Oyuncuların gururu var. İyi sporcular, onlar da savaşıyorlar ve takıma girdiklerinde yine yardımcı olacaklardır” diye konuştu.

Kanadalı antrenör Hoag daha önce Fransız temsilcisi Paris Volley ile 2001'de Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde birinciliğe ulaşırken Sloven ekibi ACH Volley'e geçen yıl aynı kupada dörtlü final oynatmıştı. Hoag'ın çalıştırdığı Sloven ekibi geçen yıl 12'li play-off müsabakalarında Arkas Spor'un finaldeki olası rakibi İtalyan Lube Banca Marche takımını saf dışı bırakmıştı.

Arkas Spor'un rakibi, bu akşam oynanacak Luca Banca Marche (İtalya)-EA Patron Lux (Yunanistan) maçının ardından belli olacak.

İtalyan ekibi deplasmanda oynadığı ilk karşılaşmayı 3-1 galip tamamlamıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler