GAZİANTEP HABERLERİ

HKÜ’de “Ortadoğu’da Son Gelişmeler” Paneli

IHA
26.02.2015 - 14:35Son Güncelleme :

26 ŞUBAT TARİHİNDE HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) HUKUK FAKÜLTESİ AMFİSİNDE“ORTADOĞU’DAKİ SON GELİŞMELER” KONULU PANEL DÜZENLENDİ

IHA

26 Şubat tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Fakültesi Amfisinde “Ortadoğu’daki Son Gelişmeler” konulu panel düzenlendi.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfisinde, “HKÜ Ortadoğu Araştırma Merkezi” tarafından organize edilen panele; HKÜ Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr. M. Hanifi Aslan, Prof.Dr. Yaşar Özbay, HKÜ akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.
“HKÜ Ortadoğu Araştırma Merkezi”nin düzenlemiş olduğu “Ortadoğu’da Son Gelişmeler” paneline, Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Vehbi Baysal konuşmacı olarak katıldı.
Panelin açış konuşmasını yapan HKÜ Prof.Dr. Tamer Yılmaz, “Çok değerli bilim insanlarının Üniversitemize gelip sunumlar yapmasını ve bildiriler sunmasını çok önemsiyoruz. Bugün bunlara bir yenisini daha ekliyoruz. Değerli insanları burada ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz” dedi.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından Yrd.Doç.Dr. Vehbi Baysal, “Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesinde kurulan “Ortadoğu Araştırmaları Merkezi” ev sahipliğinde organize edilen panelde olmaktan çok mutluyum. Bugün burada sizlerle; Ortadoğu’nun barışa ermesi için alınacak önlemler, Ortadoğu’daki sorunlar ve problemleri tartışacağız” dedi.
Panelde; Ortadoğu’daki ülkeleri derinden etkileyen siyasi ve toplumsal olaylar, yerel ve bölgesel olduğu kadar, küresel halkları da çok farklı seviyelerde etkilemeye devam ettiğini, güncel durum ve bunların sebepleri üzerinde geniş çaplı bir analiz yapıldı.
Günün anısına Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz, Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Sayın Yrd.Doç.Dr. Vehbi Baysal’a hediye takdim etti.
Panel, soru cevap kısmı ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HKÜ’de “Ortadoğu’da Son Gelişmeler” Paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HKÜ’de “Ortadoğu’da Son Gelişmeler” Paneli haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı