GAZİANTEP HABERLERİ

HKÜ’de, “Etkili İletişim Kurmanın Yolları” Anlatıldı

IHA
29 Eylül 2015 - 19:10Son Güncelleme : 29 Eylül 2015 - 19:11

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ)’NÜN YENİ ÖĞRENCİLERİNİ ÜNİVERSİTE HAYATINA ADAPTE ETMEK AMACIYLA DEVAM EDEN “ORYANTASYON PROGRAMI” KAPSAMINDA YENİ ÖĞRENCİLERE ETKİLİ İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI, ANLATILDI.

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ)’nün yeni öğrencilerini üniversite hayatına adapte etmek amacıyla devam eden “Oryantasyon Programı” kapsamında yeni öğrencilere etkili iletişim kurmanın yolları, anlatıldı.
HKÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde (KKM) gKişisel Gelişim Uzmanı Öğretim Görevlisi Fatih Akbaba” tarafından gerçekleştirilen “Etkili İletişim Kurma Semineri” öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ve ilgiyle takip edildi. Etkili iletişim ile ilgili önemli ipuçlarını, gündelik hayattan yaşanmış birçok örnek ile anlatan Fatih Akbaba, öğrencilerle karşılıklı iletişim kurarak, hayatları boyunca yararlı olacak önemli bilgiler verdi. İletişimin önemli detaylarına sıkça değinen Fatih Akbaba, “İletişim bazen duymak, bazen görmek, bazen de dokunmaktır. İletişimin en kısa tanımı; bir kişinin bir bilgiyi anlaşılır bir biçimde başkalarına aktarmasıdır. İletişim, kişilerin amaçsız etkileşimlerinden ziyade, bir etki oluşturmaya veya davranış nedeni olmaya dönük bir bilginin bir kişiden başka bir kişiyle bilinçli olarak aktarılmasıdır” dedi.
Fatih Akbaba “Dil Ötesi İletişim” ile ilgili de bilgiler verdi. Akbaba, “Dille iletişimde kişiler ürettikleri bilgileri birbirlerine ileterek anlamlandırırlar. Dil ötesi iletişim ise sesin niteliği ile ilgilidir; ses tonu, sesin hızı, şiddeti, hangi kelimelerin vurgulandığı, duraklamalar ve benzeri özellikler dil ötesi iletişim sayılır” diye konuştu. Program sonunda Fatih Akbaba öğrencilere, duygusal bir fon müziği eşliğinde, ders çıkarabilecekleri ve çıkarımlar yapabilecekleri bir hikaye anlattı. Bununla beraber öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Akbaba, HKÜ ailesine ve öğrencilere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HKÜ’de, “Etkili İletişim Kurmanın Yolları” Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 19 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HKÜ’de, “Etkili İletişim Kurmanın Yolları” Anlatıldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı