GAZİANTEP HABERLERİ

HKÜ Avrupa’nın En Büyük, Dünyanın 2. Büyük Fuarında

IHA
17.09.2015 - 15:37Son Güncelleme :

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ), 15-18 EYLÜL 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSKOÇYA’NIN GLASGOW KENTİNDE DÜZENLENEN “EAIE” (EUROPEAN ASSOCİATİON FOR INTERNATİONAL EDUCATİON-AVRUPA ULUSLARARASI EĞİTİM BİRLİĞİ) ÜNİVERSİTE EĞİTİM FUARINA KATILDI.

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 15-18 Eylül 2015 tarihleri arasında İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenen “EAIE” (European Association for International Education-Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği) Üniversite Eğitim Fuarı’na katıldı.
Avrupa’nın en büyük, Dünyanın ikinci büyük Üniversite Eğitim Kongresi olan “EAIE” Fuarı ve Konferansı, her yıl farklı bir ülkede düzenlenerek binlerce profesyoneli bir araya getiriyor. 80 farklı ülkeden, 40 bine yakın yükseköğretim kurumu mensubunun katılımıyla, 27. kez düzenlenen Üniversite Eğitim Fuarı’nda binlerce Üniversite; eğitim faaliyetlerini, imkanlarını, eğitim çalışmalarını, misyonlarını ve vizyonlarını tanıttı.
Büyük ilgi toplayan ve dünyanın hemen her yerinden katılımın yapıldığı Fuarda, yükseköğretimde işbirliği ve görüş alışverişine olanak sağlamak amaçlandı. Ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak, öğrencilerine daha fazla ülkede üniversite eğitimi alma imkanı sağlayan HKÜ, yabancı öğrencilere de, Türkiye’de eğitim şansı sunma çalışmalarını her geçen gün artırıyor. Ulusal düzeyde eğitim ağını hızla artıran HKÜ, fuarda birçok farklı ülke ile uluslararası işbirliği anlaşmaları imzaladı.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni fuarda, HKÜ Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zerrin Pelin ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Mehmet Sakin temsil etti. Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının tanıtımı ve uluslararası düzeyde çeşitli anlaşmaların hayata geçirilmesi açısından fuarın çok verimli geçtiğini vurgulayan Prof. Dr. Zerrin Pelin, Erasmus ve Mevlana ve staj imkanı gibi birçok uluslararası işbirliği anlaşmasına üniversitesi adına imza attı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HKÜ Avrupa’nın En Büyük, Dünyanın 2. Büyük Fuarında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HKÜ Avrupa’nın En Büyük, Dünyanın 2. Büyük Fuarında haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı