Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hizmetçi kurbanı

  Hürriyet Haber
  02 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 02 Temmuz 1999 - 00:01

  İthalat şirketi sahibi Dr. Nuran Arıcan, hem ev işlerini yaptırıp, hem de banka işlerini takip ettirdiği hizmetçisi Filiz İyisezer tarafından dolandırıldığını iddia ederek savcılığa başvurdu. Dr. Arıcan bir dedektif gibi çalışıp polise yakalattığı hizmetçisinin, her şeyi itiraf etmesine rağmen savcılıktan salıverilmesi üzerine çılgına döndü.

  Sahibi olduğu CNC Medikal Şirketi için muhasebe elemanı arayan Dr. Nuran Arıcan, bir müşterisinin tavsiyesi üzerine Filiz İyisezer'i işe aldı. Çok geçmeden İyisezer'in muhasebe bilgisinin olmadığını farketti. Dr. Arıcan, ‘‘İşe ihtiyacı olduğunu söyledi. Kocasından ayrılmıştı. Dört çocuğuna kayınvalidesi bakıyordu. Kalacak yeri bile yoktu. Ev işlerine yardım etmesini önerdim. Ev ve ofis olarak kullandığım dairemde kalması için bir de oda verdim’’ dedi.

  Arıcan'a ev ve ofis işlerinde yardımcı olan Filiz İyisezer, 1 nisanda bankaya gitmek için evden çıktı ve bir daha geri dönmedi. Kayınvalidesinde kalan çocuklarını da alıp kayıplara karıştı. Dr. Nurcan Arıcan, evde yaptığı araştırmada birçok belgenin kaybolduğunu gördü: ‘‘Şirkete ait çekleri götürmüş. Bununla da kalmamış, kızkardeşim Canan'ın nüfus cüzdanını, mücevherini de almış. Kredi kartlarımız da kayıptı ve kısa zaman sonra eve ekstreler gönderilmeye başlandı. İlk seferde 440 milyon liralık alışveriş yapılmıştı.’’

  Arıcan Kardeşler'in girişimiyle İyisezer, Esenler Otogarı'nda yakalandı. Polis sorgusunda suçunu kabul eden İyisezer, mücevherleri sattığı kuyumcuları da bildirdi. Buna karşın sevkedildiği savcılık tarafından serbest bırakıldı. İyisezer'in çantasından şirket çeklerinin listesinin çıktığını iddia eden Arıcan Kardeşler, eski yardımcılarının serbest bırakılmasını ’’Peki bizim zararımızı kim karşılayacak’’ diyerek protesto etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı