BURSA HABERLERİ

‘Hizmet Masaları’ İle Bürokrasi Çilesine Son

IHA
31.07.2015 - 15:37 Son Güncelleme :

YILDIRIM BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE BULUNAN HİZMET MASALARI SAYESİNDE YILDIRIMLILARIN TALEPLERİ KARŞILIKSIZ KALMIYOR.

IHA

Yıldırım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde bulunan hizmet masaları sayesinde Yıldırımlıların talepleri karşılıksız kalmıyor.
Yıldırım Belediyesi, devreye soktuğu ‘hizmet masaları’ ile vatandaşın derdini önce dinliyor, sonra da yardımcı oluyor. Haziran ve temmuz aylarında 8 bin 986 vatandaşın talebi kayıt altına alınırken, bin 428 Yıldırımlı ziyaret edildi. İlk Müracaat ve Dilekçe Masası’na iletilen 4 bin 578 Yıldırımlının talebi dilekçeye çevrilerek ilgili birimlere aktarıldı. E-posta Masası’na iletilen bin 196 talep dilekçeye çevrildi ve 542 Yıldırımlının talebine geri bildirim sağlandı. İstihdam Masası’na 472 iş başvuru talebi iletilirken, 260 firmaya taleplerin iletilmesi sağlandı ve 65 kişinin işe yerleştirilmesi sağlandı.
Sosyal Yardım Masası’na bin 148 yardıma muhtaç vatandaş başvuruda bulunurken, 392 müracaat olumlu sonuçlanarak ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımlar yapıldı. 60 sünnet kaydı yapıldı. İmar Masası’na başvuran bin 392 Yıldırımlının imar durumları hakkında bilgi edinmeleri sağlandı. Engelleri kaldıran Engelsiz Masa’ya 34 vatandaş başvuruda bulunurken 4 Yıldırımlı evlerinde ziyaret edilerek manuel tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.
Şehit Yakınları ve Gaziler Masası 8 gaziyi ve 2 şehit ailesini evlerinde ziyaret ederek talep ve şikâyetlerini dinledi. Esnaf Masası ise 72 esnafı işyerlerinde ziyaret etti ve taleplerini kayıt altına aldı. Çocuk Masası da yeni doğan bin 327 bebeği hastanelerde ziyaret ederek ailelere çeşitli hediyeler verdi. Ayrıca 6 ev ziyareti gerçekleştiren Çocuk Masası çalışanları Yabancılar Şubesi’ndeki 4 Afgan çocuğa kırtasiye, bez ve giysi yardımında bulundu.
HEDEF MUTLU YILDIRIM
Yıldırımlıların talep, dilek ve şikâyetlerine önem gösterdiklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veren 9 ‘hizmet masası’ ile Yıldırımlıların taleplerini alıyor ve çözüme kavuşturmak için gerekeni yapıyoruz. Belediyemiz bünyesindeki bu birimler aracılığı ile bize ulaşan ve çözüme kavuşturduğumuz her talep büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden ‘Hizmet Masaları’ İle Bürokrasi Çilesine Son hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Hizmet Masaları’ İle Bürokrasi Çilesine Son haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı