ERZURUM HABERLERİ

Hizmet İş Sendikası Büyükşehir Belediyesi İle İstişare Etti

IHA
15 Ekim 2015 - 17:28Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 17:29

HİZMET İŞ SENDİKASI

IHA

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve ekibi ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda Büyükşehir Belediyesine bağlı taşeron işçilere daha fazla hak verilmesi için istişare edildi.
Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile kahvaltıda bir araya geldi. Aksakal,
Yemek öncesi konuşan Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Büyükşehir Belediyesi ile istişarelerde bulunarak beraber hareket ettiklerini söyledi. Geçmiş dönemlerde belediye içerisinde maaşların geç yattığını ve şuan için böyle bir sıkıntının bulunmadığını ifade eden Aksakal, “Hizmet İş Sendikası olarak Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Büyükşehir yönetimi ilk seçimi kazandığı zaman başkanımızı ziyarete gittim. En büyük sıkıntılarımızdan biri şuydu. Sendika başkanı makama gitmeden işçinin maaş ve ikramiyesi yatmazdı. Şuan için durum çok farklı. Hiç bir ziyaret olmadan işçilerimizin maaşları aynı gün yatıyor. Bunun dışında son yaptığımız toplu iş sözleşmesi ile diğer yerlerde bulunan belediyeleri yakaladık. Maaşlar biraz daha arttı. Burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in katkısı çok büyük. Bu hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Gündemimizde en büyük heyecanımız olan taşeronda çalışan arkadaşlarımızın bir an önce sendikalı olmasıdır. Bu konu ile alakalı sayın başkanımızı sık sık ziyaret ettim. Beraber istişareler yaptık. Sayın başkanımız bize müjdeyi vererek sendikalı olmayan çalışanların sendikalı olacağının müjdesini verdi. Sözlerimi burada bitirirken katılımından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
“ÇALIŞANLARA EV MÜJDESİ”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, belediye olarak taşeron işçilerin haklarını daima korumaya çalıştıklarını ve bu yönde hareket ettiklerini söyledi. İşçinin emeği ve alın teri ile kazandığı her kuruşun helal olduğuna dikkat çeken Sekmen, “Büyükşehir Belediyesi olarak işçi kardeşlerimizin yanındayız. Son gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşmesinde bunu gösterdik. Son olarak bir çalışma planımız var. Bu plan ile ev sahibi olamayan işçilerimiz taksit öder gibi kolay ev sahibi olacak. Biliyorsunuz Yıldızken son durak diye bir muhitimiz var. Orada belediyemize ait arsalarımız var. Bu arsalarda ihtiyaca göre konutlar yapılacak. İşçi kardeşlerimiz bir miktar nakit para ile taksit öder gibi ev sahibi olabilecekler. Bu imkanı Büyükşehir Belediyesi olarak sunuyoruz. İnşallah yaptığımız hizmetlerin devamı gelecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Hizmet İş Sendikası Büyükşehir Belediyesi İle İstişare Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hizmet İş Sendikası Büyükşehir Belediyesi İle İstişare Etti haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:38
  • Guneş
   05:27
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı