« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hızlarını alamadılar polise saldırdılar

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 2 amatör takımın oynadığı maç sonunda çıkan olaylar, ilçe merkezine sıçradı.

RAMAZAN İMRAĞ - CİZRE (ŞIRNAK) / DHA
SON GÜNCELLEME

Birbiriyle kavga eden iki takım taraftarı, daha sonra polise saldırdı. Polisin olayları önlemek için kullandığı gaz bombası, ilköğretim okulunda okuyan öğrencileri de etkiledi.

Bugün Cizre Şehir Stadı'nda oynanan Basraspor-Silopispor amatör ligi maçı, 80'nci dakikada, atılan gol ile ev sahibi ekibin 1-0 üstünlüğüyle sonuçlandı. Maç sonunda iki takım taraftarları arasında şehir stadında başlayan kavga, ilçe merkezine de sıçradı. Silopisporlu kafilenin bir saat statta mahsur kalmasına yolaçan olaylarda, her iki takım taraftarı, taşlarla birbirlerine saldırdı.

Her iki takım taraftarı daha sonra, olaylara müdahale eden polisleri taşıyan otobüse de taş atmaya başlayınca ortalık bir anda savaş alanına döndü. Her iki takım taraftarlarının taşlı saldırısına karşılık çevik kuvvet polisi de gaz bombası kullandı. Stad civarında bulunan Kamil Acun İlköğretim Okulu'nda ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri de atılan gaz bombalarından etkilendi. Her iki okuldaki öğrenciler yaklaşık bir saat dışarı çıkamadı. Ancak rüzgarın etkisiyle sınıflarda bulunan çok sayıda öğrenci gazdan etkilendi.

Yollarda barikat kurmaya çalışan taraftarlar ile çevek kuvvet polisi arasında yaşanan arbede, taraftarların ara sokaklara kaçmasıyla sona erdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz