Hızla bayileşiyor!

Hürriyet Haber
17.05.2011 - 09:22 | Son Güncelleme:

Teleset bayileşmeye hız verdi yeni yatırımlarını artırdı.

MOBİLYA sektöründe son dönemlerde hızla bayileşen Teleset, yatırımları da artırıyor. Özellikle, 2011 yılının üçüncü ayından itibaren bayileşmeye hız verdiklerini söyleyen Birlik Şirketler Grubu Genel Müdürü Aykut Coşkan, “2012 yılının ortalarına kadar, yeni kurumsal kimlik anlayışı ile bayileri yeniden düzenlemeye hedefledik. Bu doğrultuda, ülkemizin her yerinde yaygın şekilde bayileşme süreci gerçekleştirilecektir” dedi.

TÜRKİYE’de son dönemlerde yaptıkları yatırımlarla bayileşmeyi hızlandıran Teleset, yeni yatırımları da devreye alıyor. Türkiye’nin bir çok farklı yerinde yeni bayilere ulaştıklarını dile getiren Birlik Şirketler Grubu Genel Müdürü/images/100/0x0/55eac70cf018fbb8f89612bb
Aykut Coşkan, “Çanakkale, İzmit, Isparta, Mersin, Edirne, Keşan, Çorlu, Eskişehir, İzmir, Torbalı, Bergama bayilikleri kısa sürede devreye alındı. Hedefte Ankara da 2 yeni mağaza ve İstanbul’da mağaza oluşumları bulunuyor ve münhasıran tüm Teleset ürünü satan mağazalar oluşturulması ana amacımız” diye konuştu. 20 milyon dolarlık yatırım 1959 yılında beri Mobilya sektörünün içinde Bulunan  Aykut Coşkan, şöyle konuştu: “Öncelikle büyük marketlere, TV sehpaları, ayakkabılık-portmanto üretimiyle büyüdü. Sonrasında mağazacılık anlamında adımlar atıldı ve Türkiye’nin 7 bölgesine yayılan geniş bir bayi sistemi oluşturuldu. Bugüne kadar yaklaşık olarak 20 milyon dolarlık yatırım yapıldı, yatırımlar ağırlıkta Silivri’deki fabrikamıza, Bodrum 4 yıldızlı Bitez Garden Life’a ve kısmı gurup şirketimiz olan Yıldırım Dekorasyona da yapıldı.” Personel sayımız 200 oldu Teleset olarak toplam çalışan sayısının 200’e ulaştığını anlatan Aykut Coşkan, şu bilgileri verdi: “Fabrikalarımızda ve kendi çalıştırdığımız mağazalarımızdaki toplam personel sayımız artıyor. 2010 yılında satış rakamlarımıza bakıldığında, yaklaşık 20 milyon civarında bir satış rakamı yapıldı. Bu rakam içinde iç pazar, market satışları ve ihracat rakamlarımız mevcut.” Türkiye’de imalat sanayinde en hızlı gelişen sektörlerin başında mobilya sektörünün geldiğini anlatan Aykut Coşkan, şu değerlendirmeyi yaptı: “Mobilya da marka ülkelerle henüz yarışacak düzeyde olmamasına karşın pazara yakınlık, ucuz ve nitelikli iş gücü, gün geçtikçe artan kalitefiyat oranı nedeniyle avantajlı duruma gelmeye başladık. Bunun yanı sıra Ar-Ge harcamalarının düşük olması, yan sanayinin yeteri derecede gelişmemiş olması, hammadde fiyatlarının yüksekliği, ağır vergi oranları ve yüksek enerji fiyatları nedeniyle maalesef dezavantajlı duruma düşmemize rağmen özellikle Mobilya Sanayicileri Derneğinin liderliğinde düzenlenen ve Türkiye’nin sektördeki yüz akı olan İMOB mobilya fuarı dünya piyasaları ile rekabette, sektörümüzde neler yapabileceğini göstermesi açısından çok büyük önem arz ediyor.”

İhtiyaç duyulan ürünler bayilere anında ulaşıyor

BUGÜNE kadar en fazla satılan ürünler hakkında da bilgi veren Birlik Şirketler Grubu Genel Müdürü Aykut Coşkan, şöyle konuştu:
- 1989-2000 yılları arasında yaklaşık olarak, 2 milyon adet tv sehpası, kitaplık satıldı.
- Başka bir deyişle 2 milyon hane de Teleset ürünü yer aldı.
- Teleset ismin hafızalara kazınmasının temeli tekil ürünlerdir sonrasında gelişim sağlanıp, özellikle son dört yıla da baktığımızda mobilya pazarında Teleset ağırlık olarak yatak, yemek odaları, genç odaları üretip satmaktadır
tabii yine tekil ürünlerdeki satış trendi devam etmekte.
- Bu arada mart-ekim ayları mobilya sektöründe en hareketli dönemlerdir. * Evlenenler, ev yenileme dekorasyon işlerinin yapıldığı zamana rastlamakta.
? Bu süreci iyi değerlendirip bayilerimizde ihtiyaç duydukları tüm ürünleri göndermekteyiz.

20 yıldır modüler mobilya üretimine yoğunlaştı

TELESET’in masif mobilya üretimi alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş ve sektördeki bu tecrübesiyle, son 20 yıldır modüler mobilya üretimine yoğunlaştığını açıklayan Birlik Şirketler Grubu Genel Müdürü Aykut Coşkan,/images/100/0x0/55eac70df018fbb8f89612bd “Teleset Mobilya’nın vizyonu sektöründe ulusal ve uluslararası standartlara uyan, en güvenilir, trend belirleyen bir dünya markası olmak ve gelirinin büyük bölümünü yurt içi satışların yani sıra ihracattan elde eden bir firma olarak tanımlayabiliriz. Müsterilerimizin ihtiyaçlarına, ergonomik mobilya üreterek hayatı  kolaylaştıran tasarımlarla farklılıklar yaratmak Teleset’in gerçek misyonunu oluşturmakta.”

IMOB 2011 TASARIM YARIŞMASINDA birincilik ödülüne layık görülerek “En İyi Yemek Odası” seçilmiştir. Teleset Ceviz ve beyaz high glass kaplama takımı, yemek masası, sandalyeleri, oturma bankı ve aynalı konsoldan oluşur. Yemek masasında kullanılan yumuşak deri kaplamalı oturma bankı, tasarımı durağanlıktan kurtarır ve sıra dışı bir atmosfer yaratır.

Teleset’in tarihi

- Türkiye’nin ilk modüler mobilya üreticisi Teleset, masif ahşap mobilya üretimi alanında faaliyet göstermek üzere 1959 yılında kuruldu ve sektördeki bu tecrübesini, son 20 yıldır modüler mobilya üretimine yoğunlaştırdı.
? Ülkemizin köklü ve öncü kuruluşu, bağlı bulunduğu Birlik Şirketler Grubu bünyesinde yaşanan yeniden  yapılanma sonrasında, ürün yelpazesinde yaptığı atılımlarla müşteri memnuniyetini zirveyi taşımayı amaçladı.
? Müşteri mutluluğunu ilke edinen Teleset Mobilya; özverili ve başarılı çalışmalarını Kalite Yönetim sistemi ISO 9001 Belgesi ile tescil ettirdi.
? Birlik Şirketler Grubu’nun uzmanlık alanın da, dekorasyon işleri de yer almakta.
? Son 10 yıl içerisinde Türkiye de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, bir çok özel sektör ve devlet bankalarının anahtar teslimi dekorasyon projeleri ile ofis mobilyalarının imalatını gerçekleştirmekte.
? Grup ayrıca turizm alanında Bodrum da faaliyet gösteren Bitez Garden Life de hizmet sektöründeki çalışmalarını başarıyla devam ettirmekte.

İMOB Tasarım Yarışması’na Teleset damgasını vurdu 1-5 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen IMOB (İstanbul Mobilya Fuarı) fuarında, MOSDER (Mobilya Sanayiciler Derneği), ITF, EUF ve UFI tarafından beş kategoride organize edilen yarışmaya, üç dalda birincilik ödülüne Teleset Mobilya damgasını vurdu. İstanbul Mobilya Fuarı IMOB bünyesinde düzenlenen tasarım yarışmasına bu yıl (YERLİ, YABANCI) 51 firma 140 civarında ürünle katıldı. Teleset Mobilya Yemek ve Yatak Odası Takımı “Vision” Genç Odası Takımı “Form” ile kategorilerinde tasarımlarıyla 1. Ödülüne layık görüldü./images/100/0x0/55eac70df018fbb8f89612bf

DUAL TV ÜNİTESİ:
Dual serisinin sade duruşunu koruyan TV ünitesi duvara monte edilebilen dekoratif dolapları ve geniş çekmeceleri ile hem estetik hemde kullanışlıdır. Tasarımların tamamında kullanılan ceviz kaplama, burada da hakimiyetini
sürdürür.

DREAMY YATAK ODASI:
Açık tonların verdiği huzuru yatak odalarına taşıyan DREAMY, karmaşadan uzak çizgisiyle dingin bir atmosfer yaratır. Dreamy yatak odasında parlak beyaz kaplaması, işlemeli aynalarla tamamlanarak yalın bir tasarım meydana
getirir. Sürgülü dolap kapakları tamamen ayna kullanılarak tasarlanmıştır. Komodinde krom kulplar kullanılarak modern bir görünüm elde edilmiştir.

Hangi ürün grupları var

- Yatak odaları 
- Yemek odaları
- Genç odası grupları
- Oturma grupları
- Duvar üniteleri
- Çalışma masaları
- Kitaplıklar

Detaylı bilgi için tıklayın

Etiketler:

    Sayfa Başı