Ege Haberleri

EGE

  Hızır ve Eser’i muhatap almayacak

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  22 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ağustos 2012 - 14:34

  Başkan Aziz Kocaoğlu’nun yollarını ayırdığı Genel Sekreter Yardımcısı Ferda Eser’in yargı kararıyla dönmesi, eski Genel Sekreter Ersu Hızır’a da aynı yolun açılması yine sorun yarattı.

  Danıştay 5’nci Dairesi’nin, İçişleri Bakanlığı onayıyla Hızır’ın genel sekreterlik kadrosunun alınması ve uzmanlığa verilmesinin iptali için açtığı davayı reddeden İzmir 3 İdare Mahkemesi kararını bozması üzerine Büyükşehir hukukçuları çalışma başlattı.

  Başkan her işi üstlenir
  Başkan Aziz Kocaoğlu, bu gelişmelerle ilgili basın mensuplarının sorusuna verdiği yanıtlarla, Eser ve geri dönse de Hızır’la yanyarna gelmeyeceği sinyalini verdi. Kocaoğlu, “Buyursunlar gelsinler. Sıkıntımız olmaz. Yaşayıp göreceğiz. Yasal olarak başkan her türlü görevi üstüne alabilir. Her türlü görevi de istediğine devredebilir” dedi. Kocaoğlu, dava sürecinde 30 bürokratın tutukluluğuna karşın işlerin yürüdüğünü belirterek, ağustos ayı başında ev hapsi kararıyla serbest kalan Genel Sekreter Pervin Şenel Genç’in cezaevinde olmasına karşın vekalet sistemiyle görevlerin yerine getirildiğini belirtti. Kocaoğlu, basın mensuplarının, “Göreve dönmesi durumunda Hızır ve Eser’i muhatap alacak mısınız” sorusuna net ve sert yanıt verdi, “Hayır, hayır, mümkün değil. Belediye olarak ne karmaşalardan geçtik. O da düzelir. Burada bir tane makam var. O da belediye başkanının makamı. Gerisi, şemaya göre düzelecek işler” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı