BİTLİS HABERLERİ

Hizan’da Halk Eğitim Kursları İşsiz Gençleri Meslek Sahibi Yapıyor

IHA
28.02.2015 - 11:59Son Güncelleme :

BİTLİS’İN HİZAN İLÇE KAYMAKAMI SEDAT İNCİ, ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE HİZAN HALK EĞİTİM MERKEZİ (HEM) MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE, İLÇEDE DEVAM EDEN "ELEKTRİK ARK KAYNAKÇILIĞI GELİŞTİRME VE UYUM EĞİTİMİ KURSUNU ZİYARET ETTİ.

IHA

Bitlis’in Hizan İlçe Kaymakamı Sedat İnci, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Hizan Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü işbirliğiyle, ilçede devam eden "Elektrik ark kaynakçılığı geliştirme ve uyum eğitimi Kursunu ziyaret etti.
Hizan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde meslek edindirme kursları kapsamında açılan "Elektrik ark kaynakçılığı geliştirme ve uyum eğitimi Kursu" kapsamında eğitim alan Hizanlı işsiz gençler meslek sahibi oluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Hizan Kaymakamı Sedat İnci, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde meslek edindirme kursları kapsamında Hizan’daki işsiz gençlere yönelik kurs açtıklarını söyledi. HEM bünyesinde gençleri meslek sahibi yaparak iş imkanı sağladıklarını ifade eden Kaymakam İnci, "Açtığımız kursa 20 kursiyerimiz katıldı. Amacımız ilçedeki gençlere yönelik istihdamı arttırmak. Böylece gençler kurs aldıkları alanlarda temel yeterliklere sahip olacak ve mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecekler. Bu kurslarla sanayi ve diğer mesleki alanlarda ihtiyaç duyulan vasıflı elemanları yetiştirebilmeyi ve ilçedeki işsiz gençlere istihdam olanağı sağlamayı amaçlıyoruz. Açacağımız meslek edindirme kursları ile gençleri kısa sürede mesleki eğitimden geçirerek meslek sahibi yapmak ve işlerini kurmalarını sağlamak istiyoruz" dedi.
Kursiyerler ise, meslek edindirme kursları açtıklarından dolayı Hizan Kaymakamı Sedat İnci’ye ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Alaattin Aslan’a teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Hizan’da Halk Eğitim Kursları İşsiz Gençleri Meslek Sahibi Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hizan’da Halk Eğitim Kursları İşsiz Gençleri Meslek Sahibi Yapıyor haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:18
 • Guneş
  07:01
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı