ANTALYA HABERLERİ

Hisarlı Ahmet türküleriyle anıldı

DHA
30.03.2016 - 14:40Son Güncelleme :

Hisarlı Ahmet türküleriyle anıldı

DHA

 

ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Türk halk müziği repertuvarına onlarca türkü ve oyun havası kazandıran Hisarlı Ahmet'i anma gecesi düzenledi. TRT sanatçısı Nursaç Doğanışık'ın halka mal olmuş eserleri eşsiz sesiyle yorumladığı gecede, Antalyalılar müzik ziyafeti yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Hisarlı Ahmet'i anma gecesi düzenledi. Sanat yönetmenliğini İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölüm Başkanı Nihat Akçer'in yaptığı konserde Nursaç Doğanışık eşsiz yorumuyla Antalyalıları müziğe doyurdu. TRT sanatçısı Nursaç Doğanışık, Nihat Akçer'le yaptığı düette Hisarlı Ahmet'in 'Elif Dedim Be Dedim' adlı türküsünü seslendirdi. Konseri Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik ve çok sayıda Antalyalı izledi. Çelik, Doğanışık ve Akçer'e çiçeklerini takdim ederken konsere yoğun ilgi gösteren Antalyalılara da teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hisarlı Ahmet türküleriyle anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hisarlı Ahmet türküleriyle anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı