Gündem Haberleri

  Hisarcık'ta orman yangını

  A.A
  26.07.2007 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Kütahya'nın Hisarcık ilçesi yakınlarında dün çıkan orman yangınıyla ilgili olarak, “Yangında, karaçam ağaçlarının yoğun olduğu orman ile tarım arazisinden oluşan yaklaşık 600 hektarlık alan zarar gördü” dedi.

  Osman Kahveci,  yaptığı açıklamada, dün saat 14.00 sıralarında çıkan orman yangının ekiplerin yoğun çalışmalarının ardından kontrol altına alındığını söyledi.

  Yangına, çok sayıda helikopter, iş makinesi ve arazözle müdahale edildiğini belirten Kahveci, şunları kaydetti:
  “Bölgede dün şiddetli rüzgar etkiliydi. Bu durum, çalışmalarımızı olumsuz yönde etkiledi. Hava ekiplerini istediğimiz şekilde kullanmakta zorlandık. Ancak karadan müdahalede bir sorun yaşanmadı. Çok şükür sabah saatlerinde yangını kontrol altına aldık. Yangında, karaçam ağaçlarının yoğun olduğu orman ile tarım arazisinden oluşan yaklaşık 600 hektarlık alan zarar gördü. Çok daha büyük bir ormanlık alanı kaybedebilirdik. Güney kadar olmasa da bu bölgelerimizde de maalesef orman yangını çıkabiliyor. Bu nedenle vatandaşlarımız istenilmeyen olumsuz durumlarla karşılaşmamak için hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği bugünlerde daha dikkatli olsunlar.”

  Kahveci, yangının çıkış nedeni konusunda henüz net bir bilgiye ulaşılmadığını, dikkatsizlik faktörünün yüksek bir ihtimal olduğunu bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı