KÜTAHYA HABERLERİ

Hisarcık’ta Destekleme Ve Takviye Kursu

IHA
22.09.2015 - 12:55Son Güncelleme : 22.09.2015 - 12:56

DESTEKLEME VE TAKVİYE KURSU

IHA

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Takviye Kursu başvurularının başladığı bildirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Takviye Kursları olarak açılacak olan 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları için öğrenci başvurularının http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr adreslerinden 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında alınacağını belirterek,”Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki öğrenciler e-Kurs’a başvurabilecektir. Resmî veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursların ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacaktır. e-Kurs’a katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabileceklerdir. İstedikleri derslerden kurs açılmaması durumunda kurs merkezine taleplerini yazılı olarak iletebileceklerdir. Açık öğretim öğrencileri başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak yapacaklar ve kurs şifrelerini alacaklardır. Öğrenciler e-Kurs’ta ders ve öğretmen tercihinde bulunabileceklerdir. Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıftaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabileceklerdir. Kurslarda her bir öğrenci/kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecektir. Öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.” dediler.(MA-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Hisarcık’ta Destekleme Ve Takviye Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hisarcık’ta Destekleme Ve Takviye Kursu haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı