« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hırvatistan'da Lovren krizi!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin rakipleri arasında yer alan Hırvatistan'da Dejan Lovren krizi yaşanıyor. Hırvat basınına göre EURO 2016'da ilk 11'de sahaya çıkma garantisi isteyen Lovren'in milli takımla ilişiği kesildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Liverpool'da forma giyen Dejan Lovren ile Hırvatistan Teknik Direktörü Ante Cacic arasındaki gerilim yeni bir boyuta taşındı.

Yedek kalmasına tepki gösteren Lovren, Macaristan ile oynanan son hazırlık maçında ısınma hareketlerini kısa kesince teknik direktör Cacic'in tepkisini çekmişti.

Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi Lovren ile Cacic arasındaki anlaşmazlık daha tırmandı. Hırvatistan basınına göre Lovren, EURO 2016'da ilk 11'de forma giyeceği konusunda Cacic'ten garanti istedi.

Bununla da yetinmeyen Lovren, ilk 11 garantisi alamazsa milli takımda oynamayacağı yolunda teknik direktörüne ültimatom verdi. Bunun üzerine Ante Cacic de Lovren'in milli takım kadrosundan çıkarmaya karar verdi.

Lovren, İsrail ile oynanan hazırlık maçında takımın 3-5-2 dizilişinde sahaya çıkmasına da tepki göstermişti. Hırvat savunmacı, Avrupa Şampiyonası'nda da aynı düzende oynamaları halinde büyük bir hüsrana uğrayacaklarını söylemişti. Hırvatistan, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli takımımızın gruptaki rakiplerinden biri olacak. (NTV Spor)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler