« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hırvatistan: 91 - Türkiye: 56

FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye, yarı finalde Hırvatistan'a 91-56 mağlup oldu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Salon: Heraklion Arena
Hakemler: Michael Weland (Kanada), Piotr Pastusiak (Polonya), Roberto Vazquez (Porto Riko)
Hırvatistan: Filipovic, Bozic, Slavica, Zubac, Arapovic, Kapusta, Majcunic, Badzim, Vranes, Bender, Zizic, Karacic
Türkiye: Berk Uğurlu, Tolga Geçim, Furkan Korkmaz, Ege Arar, Egemen Güven, Yiğit Arslan, Doğuş Özdemiroğlu, Okben Ulubay, Kadir Bayram, Oğulcan Baykan, Ayberk Olmaz, Mehmet Alemdaroğlu
1. periyot: 22-12, Devre: 44-28, 3. periyot: 72-45

Yunanistan'ın Girit adasında düzenlenen şampiyonada, mücadeleye iyi başlayan Hırvatistan, Arapovic ile pota altından üst üste bulduğu sayılarla Türkiye karşısında ilk 5 dakikayı 11-6 önde geçti. Milliler, kalan dakikalarda rakibi karşısında iyi savunma yapamayınca Hırvatistan karşısında ilk periyodu 22-12 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Türkiye, 6-0'lık seriyle başlamasına rağmen savunmada yetersiz kaldı. Hızlı hücumlarda Zubac ve Arapovic ile sayılar bulmaya devam eden Hırvatistan, aradaki farkı daha da açarak ilk yarıyı 44-28 önde kapattı.

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI YARIN

Farkın açılması nedeniyle morali bozulan ve çok fazla top kaybı yapan Türkiye karşısında üçüncü periyotta oyunun kontrolünü tamamen ele alan Hırvatistan, Slavica ile bulduğu sayılarla son çeyreğe 72-45 önde girdi.

Son periyotta oyun disiplininden kopan Türkiye karşısında dış atışlarla sayılar bulan Hırvatistan, rahat bir oyununun ardından mücadeleyi 91-56 kazanarak finale yükseldi.

Türkiye, yarı finalde ev sahibi Yunanistan ileTSİ 18.15'te üçüncülük maçına çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler