Gündem Haberleri

  Hırsızlıkla suçlanan kaçak işkenceyle öldürüldü

  DHA
  18.07.2007 - 11:38 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Konak İlçesi Agora semtinde, 11 kaçağın, Avrupa ülkelerine kaçak geçişte kullanmak için aralarında topladıkları 34 bin doların çalınmasından sorumlu tuttukları Suriye uyruklu Sait Rıdvan Selen'i işkenceyle öldürdü. Olaya tanık olan Irak uyruklu Halil Mustafa El Ahmet'e de işkence yapan kaçaklar, polise başvurması halinde kendisini de öldüreceklerini söyleyerek kaçtı. Yaralı El Ahmet hastanede tedaviye alındı.

  Olay, bugün saat 02.30 sıralarında Agora 947 Sokak 4 numaradaki, üç katlı bir pansiyonda meydana geldi. Yasadışı yollardan Türkiye'ye girip İzmir'e gelen kaçaklardan Irak uyruklu Halil Mustafa El Ahmet, Anafartalar Polis Karakolu'na giderek bir arkadaşıyla birlikte kendisine 11 kişinin işkence yaptığını söyledi. Olayın, Avrupa ülkelerine kaçak geçişte kullanılmak üzere aralarında topladıkları ve bir çantada duran 34 bin YTL'nin çalınması yüzünden meydana geldiğini anlattı. 10'u Suriye, 1'i Irak uyruklu 11 kişinin, paranın çalınmasından sorumlu tutukları arkadaşı Said Rıdvan Selen'i işkenceyle ölüdürdüklerini, olayı gördüğü için kendisine de işkence yaptıklarını, polise gitmesi durumunda sonunun aynı olacağı tehdidinde bulunup, kaçtıklarını belirtti.

  El Ahmet'in ifadesi doğrultusunda çalışma başlatan polis ekipleri, kaldıkları pansiyona gitti. Şanlıurfalı iki kişinin önce kendileri kalmak üzere kiraladıkları, ardından kaçaklara kiraya verdikleri saptanan pansiyonun 3'üncü katındaki odaya giren polis ekipleri, Selen'in cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan ilk incelemede Selen'in ayaklarının bağlandığı ve dövüldüğü belirlendi. Selen'in cesedi savcının talimatıyla otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yaralı El Ahmet de Alsancak Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

  Polis ikisinin adının Hasan Ebu Askar, Ahmet Ebu Abdu olduğunu belirlediği 10'u Suriye 1'i Irak uyruklu 11 kaçağı yakalamak için çalışma başlattı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı