Ege Haberleri

  Hırsızlık yapan 5 İranlı’dan 3’ü yakalandı

  Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
  23.07.2015 - 11:44 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’de, müşteri gibi geldikleri bir manavın kasasındaki 160 lirayı çaldıkları ileri sürülen İranlı 5 kişiden 3’ü polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin olayda kullandığı ve yakalanmamak için plakasında küçük oynamalar yaptığı belirlenen otomobile de el konulup, incelenmek üzere emniyet otoparkına çekildi. 2 kadın şüphelinin ise yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

  İnönü Caddesi’ndeki bir manavın kasasındaki 160 lira, bugün saat 10.00 sıralarında çalındı. Parasının çalındığını farkeden manavın ihbarı üzerine harekete geçen polis, işyerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelediğinde hırsızlığın 2’si kara çarşaflı kadın 5 kişi tarafından yapıldığını belirledi. Güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelilerin 34 JV 0082 plakalı otomobille olay yerinden ayrıldıkları da tespit edildi. Polis, telsiz anonslarıyla aracın plakasını il genelindeki tüm ekiplere bildirdi. Ancak, otomobil bulunamadı.

  Hırsızlık yapan 5 İranlı’dan 3’ü yakalandı

  Troya Caddesi’nde, öğleden sonra yapılan rutin denetimler sırasında durdurulan şüpheli araçlardan birinin plakası polisin dikkatini çekti. Plakayı dikkatle inceleyen polis, "J" harfinin silinerek "I" harfine ’8" rakamının da ortasının silinip "0" rakamına dönüştürüldüğünü belirledi. Ayrıca kayıtlarda böyle bir plakanın olmadığı ortaya çıktı. Araçtaki üç kişinin kimliklerini incelemeye alan polis, eşkallerinin de manavdaki hırsızlık olayındakilerle uyuştuğunu tespit etti.

  Hırsızlık yapan 5 İranlı’dan 3’ü yakalandı

  Bunun üzerine İran uyruklu oldukları belirlenen şüpheliler İ.F. (45), M.J.M. (25) ve F.A. (60) gözaltına alındı. Şüphelilerin hırsızlık olayında kullanıldığı belirlenen otomobile de el konulup, incelenmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli suçlarını itiraf ederken, birlikte hareket ettikleri belirlenen kara çarşaflı 2 kadın şüphelinin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı