« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hırsızlık alarmı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiliz ve Kanada'lı iki atletin daha Sydney'e ayak basmadan soyulması Avustralya Hükümeti ve Sydney 2000 Olimpiyatı Organizasyon Komitesi'ni harekete geçirdi. Yetkililer oyunlar sırasında yaşanabilecek hırsızlık olayları için önlemleri arttırırken, sporcuları uyardı.

Aman dikkat

İngiliz sporcu Collin Jackson ile Kanada'lı Mark Boswell'in oyunlar için Avustralya'ya gelirken soyulması Sydney 2000 Organizasyon Komitesi'ni harekete geçirdi. Avustralya Hükümeti de organizasyon komitesi oyunlar sırasınca yaşanabilecek hırsızlık olayları konusunda güvenlik önlemlerinin arttırılacağını açıklarken, olimpiyata katılan sporcu kafilelerini uyardı.

Jackson soyuldu

İngilizlerin dünya rekortmeni atleti Collin Jackson, Sydney'e gelmeden önce Brisbane kentindeki Gold Coast'ta yapılan kampta 8 bin dolarını (yaklaşık 5.2 milyar TL) çaldırdı. Jackson ‘‘Daha Sydney'e ayak basmadan soyuldum. Şimdi arkadaşlarımdan alacağım borç para ile Sydney'de yaşayacağım’’ dedi.

Çantayı kaptırdı

Hırsızların diğer kurbanı da Kanada Olimpiyat Kafilesi'nde yer alan yüksek atlamacı Mark Boswell oldu. Boswell de Brisbane Havaalanı'ndan Sydney'e gelirken bagaj taşıma arabasına koyduğu çantasını çaldırdı. Bu hırsızlık Boswell'in bazı özel eşyalarının yanı sıra 7 bin dolarına (yaklaşık 4.5 milyar TL) mal oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler