Gündem Haberleri

  Hırsızları koyun pisliği ele verdi

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  12.08.2009 - 15:21 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da polis, hayvan hırsızlarına, koyun pisliğinin izini sürerek ulaştı. Hırsızlar, Murat Çobanoğlu ile İbrahim Memiş gözaltına alınırken, çalınan inekle koyunun kesildiği ortaya çıktı.

  Kışla Mahallesi Ahenk Sokak'ta oturan 40 yaşındaki Musa Satılmış'ın evinin yakınındaki ahırında bulunan ineğiyle bir koyunu dün akşam çalındı. Musa Satılmış, sabah saatlerinde hayvanlara yem vermek için ahıra gitti. İneği ve koyununun çalındığını fark eden Musa Satılmış, durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede inceleme yaptı. Taze olan koyun pisliğini takip eden ekipler, yandaki Şahin Sokak'ta oturan hırsızlıktan sabıkalı, işsiz 28 yaşındaki Murat Çobanoğlu’nun evine ulaştı. Çobanoğlu’nun müstakil evine giren ekipler, içerde parçalanmış et, bahçede ise yeni kesilen hayvanların postlarına ulaştı.
  Bu sırada evde bulunan Murat Çobanoğlu ile yanındaki 22 yaşındaki İbrahim Memiş gözaltına alındı.

  Murat Çobanoğlu, sorgusunda suçunu itiraf ederken, İbrahim Memiş ise, “Akşam sarhoştuk. Murat, ‘gel seninle bir yere gideceğiz’ dedi. Birlikte gittik. İnekle, koyunu çalıp kestik. Parçalayıp etleri eve koyduk” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı