Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hırsızlara mangal başı operasyonu

  Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  03.05.2011 - 15:35 | Son Güncelleme: 03.05.2011 - 15:35

  İSTANBUL’da gündüz kilitlerine kırdıkları girdikleri evlerden hırsızlık yapan 5 kişi, piknik için gittikleri Kemerburgaz’ta mangal başında gözaltına alındı. Zanlıların hırsızlığa çıkmadan önce dikkat çekmemek ve hızlı kaçmak için lüks otomobiller kiraladıkları ortaya çıktı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bir süredir takip ettikleri hırsızlık çetesinin Kemerburgaz’a pikniğe gittiği istihbaratını aldı. Bu gelişme üzerine Hırsızlık Büro Amirliği’ne bağlı ekipler piknik alanında geniş güvenlik önlemleri almak için operasyona başlatıldı. Mangal başında güle oynaya et pişiren zanlılar Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

  Hırsızlık Büro Amirliğine getirilen zanlılar Fırat E.(20), Delil K.(21), Yaşar Ç.(23), Metin D.(22) ile A.K.’nın (16) gündüz kilitlerin göbeklerini kırarak girdikleri evlerden cep telefonu, elektronik eşya, ziynet eşyalarını çalarak kaçtıkları ortaya çıktı. Zanlıların dikkat çekmemek ve olaylardan sonra hızlı kaçmak için lüks spor otomobiller kiraladıkları tespit edildi. Zanlıların şu ana kadar Tuzla, Beyoğlu, Üsküdar, Beylikdüzü, Başakşehir semtlerinde 7 eve girerek hırsızlık yaptıkları belirtildi. Polis zanlılarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı