Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hırsızlar camiyi talan etti

  Akif ARICI/ANTALYA, (DHA)
  08 Şubat 2011 - 11:20Son Güncelleme : 08 Şubat 2011 - 11:20

  ANTALYA’da gece yarısı bir camiye giren kimliği belirsiz kişiler, içeride bulunan klimaları sökerek parçaladı ve yardım için toplanan bozuk paraları etrafa saçtı.

  Olay Varlık Mahallesi’ndeki Şakrak Caddesi üzerinde bulunan Uğurlu Camii’de meydana geldi. Saat 01.00 sıralarında misafirlerini uğurlamak için dışarı çıkan İmam Mustafa Polat, caminin ışıklarının yandığını fark etti. Müezzinle birlikte camiye giren Polat, gördüklerine inanamadı. İçeride bulunan klimaların ve eşyaların parçalandığını gören Polat, polise haber verdi. Olay yerine ulaşan ekipler, içerisinden bakır boruların alındığı klimaları ve parçalanan eşyaları inceledi. İmam odasına giren hırsızların yardım için toplanan paralardan değeri büyük olanları alıp, küçük olanları etrafa saçtıkları belirlendi. Camiye gelen çocuklara dağıtılması için toplanan oyuncakları da etrafa saçan şüphelilerin caminin penceresinden içeri girdikleri kaydedildi.

  Yardım kutusunda ne kadar para bulunduğunu saymadığını söyleyen İmam Polat’ın ifadesine başvuran polis, camideki sigara izmaritlerini de delil olarak topladı. Parmak izi çalışması yapan ekipler hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı