Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hırsızı yakan poz

  Hürriyet Haber
  02 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 02 Mart 1998 - 00:01

  İstanbul'da yaptığı soygunlarda milyarlar çalan Romen kasa hırsızını, ülkesindeki arkadaşlarına hava atmak için paralarla çektirdiği fotoğraflar ele verdi.

  Başta Ümraniye ve Unkapanı PTT şubeleri olmak üzere bir çok işyerinin soyulması üzerine harekete geçen polis, hırsızların Romen Dontu Ional ve iki arkadaşı olduğunu saptadı. Daha sonra Romen ve arkadaşlarının kaldığı Ümraniye, Atatürk Mahallesi Fatih Sultan Caddesi'ndeki eve baskın düzenlendi. Kasa hırsızı Ional burada yakalandı.

  İnkar şansı bitti Evde yapılan aramada 2 tabanca, bir sahte pasaport ile PTT'den çalınan 630 telefon kartı ile 400 dolar para bulundu. Kasa hırsızı Dontu Ional'ın, soygunlardan elde ettiği milyarlarca lirayla çektirdiği fotoğraflar da ele geçirildi. Böylece Romen hırsızın suçunu inkar etme şansı kalmadı. Polis aramada, kasa hırsızının suç ortaklarının fotoğraflarını da buldu.

  İki Romen aranıyor Asayiş Şube Müdürlüğünde suçlarını itiraf eden Ionel ‘‘Soygunlardan büyük paralar kazandık. Benim payıma düşen paraları alıp eve geldiğimde onlarla birlikte resim çektirmek aklıma geldi. Resimleri Romanya'daki arkadaşlarıma gönderip hava atacaktım’’ dedi. Polis şimdi soygunlara karışan Romen Mihail Costel ve Brania Emilyan'ı arıyor.

  Romen uyruklu Dontu Ional, soygunlardan elde ettiği milyarlarca liranın bir bölümünü önünde topladı, bir bölümünü de böyle avuçladı ve poz verdi. Evde yapılan aramada Romen Dontu'nun kız arkadaşları ile alem yaparken çekilmiş fotoğrafları da bulundu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı