Gündem Haberleri

  Hırsız yeğene 7 yıl 2 ay hapis

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAKIRKÖY'de teyzesinin evini yakıp, altınlarını çaldığı iddiasıyla 13 yıl ağır hapsi istemiyle yargılanan Ersin Özel, 7 yıl 2 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

  Ersin Özel, Van'da özel bir televizyonda sunuculuk yaparken geçen yılın şubat ayında İstanbul'a yerleşmeye karar vermişti. İş bulana kadar teyzesi Dilşan Kıran'ın evinde kalan Özel, bir gün teyzesine ait ziynet eşyalarını alarak evi ateşe verdi. Yakma olayından sonra tekrar Van'a giden Ersin Özel, polise verdiği çelişkili ifadeler sonunda yakalanmıştı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Ersin Özel hakkında, Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yangın çıkarmak suretiyle hırsızlık suçundan 13 yıl ağır hapis istemiyle dava açılmıştı.

  Karar temyiz edilecek

  Mahkeme, Ersin Özel'i suçlu bularak, yangın çıkarma suçundan beş yıl ağır hapis, hırsızlık suçundan ise 2 yıl 2 ay ağır hapis cezası verdi. Kararı temyiz ettiklerini söyleyen avukat Cevdet Kıran, ‘‘Mahkeme, cezayı alt sınırdan üstelik indirim yaparak verdi. İndirimi ise evde yaşayan birinin eve girmesi doğal olarak kabul edilmesi yüzünden yapıldı. Eğer bu suçu, evde yaşamayan yani tanımadığımız bir kişi yapsaydı, ceza daha ağır olacaktı. Çünkü, farklı bir kişinin amacı tamamen hırsızlık olarak görülüyor. Oysa, evinde yaşayan birinin hırsızlık yapması daha ağır bir ceza olmalı. Sonuçta o kişinin hırsızlık yapacağı düşünülmüyor. Bu yüzden, kararı temyiz ettim’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı