Gündem Haberleri

  Hırsız soyduğu evin kapısını kilitledi

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  10.08.2006 - 15:52 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, kimliği belirlenemeyen hırsız veya hırsızlar, balkondan girdiği evi soyup, dış kapıyı kilitleyip anahtarını alarak kaçtı. Hırsızın eve girdiği sırada uyuyan 14 yaşındaki Orhun Aktaş’ı, polis kapıyı kırarak kurtardı.

  İddiaya göre, hırsız ve hırsızlar, Şakirpaşa Mahallesi’ndeki 14 numaralı 2 katlı eve tırmanarak açık balkon kapısından içeri girdi. Ailesi yaylada olduğu için tek kalan Orhun Aktaş, uyuduğu sırada yanındaki cep telefonu ve içinde bir miktar para olan cüzdanı çalan hırsızlar, dış kapıyı kilitleyip anahtarı da alarak kaçtı. Sabah uyandığında cüzdanı ve cep telefonunun olmadığını fark eden Aktaş, dışarı çıkmak istedi. Ancak dış kapının kilitli olduğunu anlayan Aktaş, önce komşuları, sonra da polisten yardım istedi. Eve gelen polis, kapıyı kırarak mahsur kalan Aktaş’ı kurtardı.

  ŞAŞIRDIM

  Hırsızın böyle bir şey yapmasına çok şaşırdığını söyleyen Aktaş, “Gece geç uyudum. Sabaha karşı evin içinden tıkırtılar duydum, ancak aldırmayıp uyudum. Eve hırsız gireceği aklıma gelmedi. Ancak kapıyı üzerime kilitleyip gitmesine çok şaşırdım” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı