Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hırsız dehşeti

  Orhan SAAT/İSTANBUL
  20.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Ümraniye’de kimliği henüz tespit edilemeyen bir hırsız, girdiği evin sahibini boğuşma sırasında tabancayla vurarak öldürdü. Değerli eşyaları alıp kaçan hırsız, ev sahibinin eşine 2 çocuğunun gözü önünde tecavüze de kalkıştı.

  Hırsız dehşeti
  Kimliği henüz belirlenemeyen bir hırsız, dün saat 06.30 sıralarında, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki apartmanın birinci katında bulunan daireye balkondan girdi. Ustabaşı Necmettin U. (34) ile eşi M.U. (23) o sırada uyuyordu. Gürültülere uyanan Necmettin U., hırsızın zorladığı balkon kapısına dayanarak içeri girmesini engellemeye çalıştı. Kazağının balıkçı yakasını burnuna kadar çekerek yüzünü gizleyen hırsızın omuz darbesi ile kapı açıldı ve Necmettin U. yatağın üzerine düştü.

  ZATEN SABIKALIYIM

  1.70 boylarında ve kısa saçlı hırsız, tabancasını çifte doğrultarak "İsmail Kara’yı arıyorum" dedi. Hırsız, bu isimde birini tanımadıklarını söyleyen karı-kocaya "Değerli neyiniz varsa söyleyin. Zaten sabıkalıyım. Birkaç ay yatar çıkarım. Öldürtmeyin kendinizi" diyerek tehditlerini sürdürdü. Boynuna silah dayadığı M. U.’ya eşarpları ile kocasının el ve ayaklarını bağlatan hırsız, daha sonra genç kadını bir ay önce dünyaya getirdiği E. ile 4 yaşındaki kızı H.’nin odalarına götürdü. Bu arada yatak odasında bulunan iki cep telefonu, fotoğraf makinesi ve video kamerayı da alan hırsız, çocuklarının gözleri önünde M. U.’nun üzerine atıldı.

  TABANCAYI KAPTIRDI

  El ve ayaklarındaki bağı çözen Necmettin U., yatak odasındaki bulundurma ruhsatlı tabancasını alarak hırsıza müdahale etti. M. U. da bebeğinin beşik demiri ile hırsızın kafasına vurdu. Ancak hırsız elinden tabancasını aldığı Necmettin U.’ya bir el ateş etti. Necmettin U., karın boşluğuna isabet eden tek kurşunla düştüğü yerde can verdi. Hırsız, eve girdiği balkondan kaçtı.

  SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

  Sinir krizi geçiren M. U. komşularından yardım istedi. Evde detaylı parmak izi araştırması yapan polis, hırsızın M. U.’nun geceliğine bulaşan kanından örnek de aldı. Polis evde yaptığı incelemede hırsızın yanına aldığı cep telefonlarını boğuşma sırasında düşürdüğünü belirledi. Bir yakını da Necmettin U.’nun evde bulunan 35 bin YTL birikiminin ise ne olduğunu henüz öğrenemediklerin söyledi. M. U., polise ifade verirken sürekli ağladı.

  BENİ ÖPMEYE ÇALIŞTI

  Hırsızın üzerine "çullanıp" tecavüze yeltendiğini söyleyen M. U., şunları anlattı: "Silahla tehdit edince Necmettin’in elini ve ayaklarını eşarpla bağladım. Ama bilerek sıkı şekilde bağlamadım. Beni sürükleyerek bebeğimin yattığı odaya götürdü. Odaya gittiğimizde beni yere yatırıp öpmeye çalıştı. Bu sırada Necmettin elindeki bağları çözüp tabanca ile bulunduğumuz yere gelerek müdahale etti. Bende bu sırada E.’nin beşik demiri ile başına vurdum. Ancak boğuşma sırasında kocamın elindeki tabancayı da alarak ateş etti. Necmettin yere yığılınca merdivene çıkıp yardım istedim."

  Kalas dayayıp balkona çıktı

  Dehşet gecesini yaşatan hırsız, birinci kattaki daireye, yandaki barakanın çatısına çıkıp, balkona bir kalas dayayarak girdi. Tecavüze kalkıştığı M.U.’nun gözü önünde, eşi Necmettin U’nun elinden aldığı tabancayla kurşunlayıp öldüren saldırgan, yine aynı yerden atlayıp kaçtı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı